W piątek odbędzie się promocja 2 wydania książki „Historia Kalwarii Zebrzydowskiej oczami Kazimierza Wiśniaka widziana i Jego ręką narysowana”


W piątek, 30 lipca o godz.17.00 w Starym Kinie odbędzie się promocja drugiego, poszerzonego wydania znanej książki ,, Historia Kalwarii Zebrzydowskiej oczami Kazimierza Wiśniaka widziana i Jego ręką narysowana”.

Do pierwszego wydania dołożono około 80 nowych rysunków wykonanych przez Kazimierza Wiśniaka ze stosownymi tekstami. W ten sposób powstało nowe, poszerzone z 48 do 122 stron wydanie na których można podziwiać niezrównane w swoim stylu obrazy. 

Obrazy przedstawiają historie nieznane, zapomniane i… zapominane bo dzisiaj nikt już nie robi sobie zdjęcia wykonywanego „na poczekaniu” przez objazdowego, odpustowego fotografa, dzisiaj króluje „selfi”, które trwa do czasu zakupu nowej komórki.

W nowym wydaniu związanych z Sanktuarium jest 90 stron a z Kalwarią 32 strony, w tym m.in.:

  • wmurowanie kamienia węgielnego i kradzież kosztowności
  • pustelnicy i pustelnie ( a pustelni było…6 )
  • oczywiście są tam papieskie pielgrzymki ale i najstarsza pielgrzymka oraz pielgrzymki koronowanych głów

Są i ogórcorze i dziady kalwaryjskie. Druga część to rozwój miasta od ,,Zebrzydowa” do ,,Kalwarii Zebrzydowskiej”, a tam historia miasta, rzemiosła i inne ciekawostki.

Książka ( tak jak pierwsze wydanie) jest wydana pod redakcją Andrzeja Buckiego, który dokonał wyboru prezentowanych tekstów.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x