W piątek 79 Tour de Pologne zahaczy o gminę Kalwarię i Lanckoronę

Wzorem lat poprzednich Tour de Pologne ponownie „dotknie” gminę kalwaryjską, przejeżdżając z Lanckorony, w której odbędzie się lotny finisz, serpentyną w dół do Brodów, a następnie w kierunku Skawinek i Palczy. Ruch drogowy ma być wstrzymany na około pół godziny przed przyjazdem kolarzy.

W piątek 5 sierpnia kolaże będą na naszym terenie uczestniczyć w ostatnim etapie najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. O godz. 14:35 nastąpi start w Skawinie, następnie o 14:49 spodziewani są w Izdebniku, następnie o 15:03 w Lanckoronie, gdzie będzie premia lotna, aby o 15:19 przejechać przez Palcze i Herbutowice o 15:23. Finisz Krakowie spodziewany jest około godz. 18:37.

Wielki finał Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. Tym razem kolarze wystartują spod siedziby włoskiej firmy Valsir w Skawinie. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa zawodnicy muszą pokonać blisko 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO. Jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour.

fot. główna 76 Tour de Pologne w Kalwarii – fot. Andrzej Famielec
mat. prasowe: https://www.tourdepologne.pl/etap-7/

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x