W Kalwarii będą korzystać z podręcznika HiT prof. Roszkowskiego

Wbrew zapewnieniem redaktorów Gazety Krakowskiej oraz strony internetowej publikującej miejsca wolne do podręcznika prof. Roszkowskiego, w roku szkolnym 2022/23 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej zajęcia z „Historii i Teraźniejszości” będą prowadzone w oparciu o ten właśnie podręcznik.

Liceum w Kalwarii Zebrzydowskiej oficjalnie na stronie internetowej opublikowało listę podręczników, wśród których znajduje się podręcznik napisany przez Wojciecha Roszkowskiego. Szkoły średnie mają możliwość korzystania z dwóch podręczników do nauczania przedmiotu wydanych przez wydawnictwa Biały Kruk oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. 14 września Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej zatwierdzi jeden z dwóch podręczników do nauki nowego przedmiotu.

Przypomnijmy, że wyboru podręcznika dokonuje nauczyciel lub zespół nauczycieli danego przedmiotu. Dyrektor placówki oświatowej nie jest władny dokonać takiego wyboru, a jedynie stwierdza, czy wybrany podręcznik został dopuszczony przez MEiN do użytku szkolnego. Mocno dziwi fakt, że redaktorzy ongiś poczytnej i rzetelnej gazety, opierają się na stronie internetowej (której metodologia jest nierzetelna), zamiast samodzielnie zweryfikować dane. 

Wykaz podręczników w kalwaryjskim liceum: [link].

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Józek
Józek
9 września 2022 10:17

Mam nadzieję, że uczniowie zlekceważą ideologiczny podręcznik, a informacje zdobędą z innych źródeł

Zagłoba
Zagłoba
9 września 2022 13:11

Niech uczniowie zapoznają się z tym podręcznikiem i ocenią go samodzielnie. Trud osiania ziarna od plew to wspaniałe ćwiczenie umysłowe.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x