Utrudnienia na drogach podczas odpustu w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kulminacja obchodów Uroczystości Odpustowych Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w piątek i jak co roku od piątku można spodziewać się sporych korków i utrudnień w ruchu drogowym. Szacuje się, że będzie około 100 tysięcy wiernych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach w piątek (18.08) w godzinach od 12:00 do 21:00, w sobotę (19.08) w godzinach od 18:00 do 23:00 oraz niedzielę (20.08) w godzinach od 4:30 do 15:00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, w szczególności dotyczy ruchu tranzytowego na drodze krajowej nr 52 i drodze wojewódzkiej 953 które przebiegają w granicach miasta.

Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek (18.08) i niedzielę (20.08) na trasach Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Bugaj zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwany „Grobkiem”. Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonie parkingów zostaną wystawione patrole policji.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicach i drogach gminnych z uwagi na lokalizację parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in z dróg K-7, K-28, K-44 – informuje Komenda Powiatowe Policji w Wadowicach.

Policjanci apelują, aby parkować swoje pojazd w miejscach wskazanych przez funkcjonariuszy policji i służby porządkowe. W pobliżu samego klasztoru nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdem w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy policji, Straży Ochrony Kolei, druhów Straży Pożarnej, kościelnej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na parkingach – dodaje policja.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x