Uszkodzona rogatka na przejeździe kolejowym w Barwałdzie Dolnym

Uwaga kierowcy. Na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Dolnym na przejeździe kolejowym jest uszkodzona rogatka.

Uwaga kierowcy. Na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Dolnym na przejeździe kolejowym jest uszkodzona rogatka. Nie tak dawno, rogatka była obsługiwana przez pracownika PKP, a w ostatnim czasie, została wymieniona na automatyczną.

Zwracamy uwagę, aby stosować się do znaku STOP na przejeździe, gdyż dziś wiele samochodów jechało ciągiem jeden za drugim, nie zachowując bezpiecznego odstępu. Jest to szczególnie ważne, gdyż pociągi z Wadowic wjeżdżają na rogatkę po łuku, który nie jest w pełni widoczny. Kilka sekund nikogo nie zbawi, a może uratować zdrowie, lub życie.

Przypomnijmy, że przejazd kolejowy w Barwałdzie Dolnym w październiku ubiegłego roku został przebudowany. Zmieniono konstrukcję z betonowej na gumową, wykonano też odwodnienie. Najważniejszą zmianą było jednak przekwalifikowanie go na przejazd kategorii B, bez dróżnika, z samoczynnymi półrogatkami oraz sygnalizacją świetlna i dźwiękową. Jak widać, potrafi ona jednak zawodzić, bo do podobnej awarii doszło w maju tego roku. Rogatki również były nieczynne, a PKP PLK , które zarządzają przejazdem, dopiero po kilku dniach uporały się z problemem.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x