Urząd Miasta przestrzega przed akwizytorami OZE

Podobne komunikaty wystosowały także już inne gminy. Coraz częściej do Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wpływają informacje o akwizytorach oferujących mieszkańcom naszej gminy odnawialne źródła energii oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”, powołując się przy tym na rekomendację urzędu miasta.

 

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej nie rekomenduje żadnych firm komercyjnych, odwiedzających mieszkańców w ich miejscu zamieszkania bądź organizujących spotkania w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy. Informacje o organizowanych przez tut. urząd spotkaniach czy konferencjach dotyczących dofinansowań do zmiany źródła ogrzewania oraz termomodernizacji budynków zamieszczone są zawsze na naszej stronie internetowej.

Apelujemy do mieszkańców o przemyślane decyzje przy podpisywaniu umów, nie działanie pod wpływem emocji oraz rozpoznanie lokalnego rynku, gdyż oferowane usługi często są w cenach znacząco zawyżonych w stosunku do lokalnego rynku, a proponowane profity są wyłącznie chwytem marketingowym, w rzeczywistości są usługami standardowo obowiązującymi – pisze Ekodoradca z UM w Kalwarii Zebrzydoskiej.

Ponadto informujemy, że w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w każdy poniedziałek w godzinach od 7.30 do 17.00 przyjmuje ekodoradca, który oferuje bezpłatne przygotowywanie wniosku o dofinansowanie, wniosku o płatność do programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, bezpłatne doradztwo, pomoc w realizacji inwestycji.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x