Trwa ostatni weekend Lanckorońskiego Jarmarku

Wójt Gminy Lanckorona zaprasza na I Lanckoroński Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 18-19 grudnia w godz. 10:00-16:00 na lanckorońskim rynku.

W sobotę i niedzielę 18-19 grudnia na płycie lanckorońskiego rynku będzie można odwiedzić stoiska pełne świątecznych specjałów i różnorakiego rękodzieła, które będą sprzedawać lokalni artyści i stowarzyszenia. W trakcie trwania jarmarku będzie można zakupić również polskie produkty spożywcze pochodzące od rolników z Województwa Małopolskiego. Wszystko to będzie możliwe dzięki współpracy Gminy Lanckorona z krakowskim odziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

„Serdecznie zapraszam mieszkańców i turystów na lanckoroński rynek w sobotę 18 grudnia o godz. 16:00, kiedy to po raz pierwszy zapalimy światełka na dużej choince udekorowanej przez dzieci, temu wydarzeniu będzie towarzyszył koncert Gminnej Orkiestry Dętej”– zachęca Wójt Tadeusz Łopata, dodając – „Mam nadzieję, że stworzymy tym samym nową lanckorońską tradycję, a nasz jarmark na stale wpisze się w lanckoroński kalendarz imprez”.

Organizatorzy jarmarku nie zapomnieli również o wystawcach, jak mówi Wójt: „Jarmark nie miałaby szansy się odbyć, gdyby nie wystawcy, dlatego wraz z oddziałem terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcie Rolnictwa w Krakowie organizujemy konkurs na najładniejsze stoisko. W niedzielę 19 grudnia odbędzie się również promocja kalendarza z przepisami od Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pozarządowych ziemi lanckorońskiej, którego pomysłodawcą jest Gminny Ośrodek Kultury.”

„Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiczną apeluję do odwiedzających jarmark o zachowanie wzmożonej ostrożności i przestrzeganie przepisów sanitarnych.” – kończy swoją wypowiedź Wójt.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x