Tego się po Steli nie spodziewałem – felieton wyborczy

Stela kojarzył mi się z pancernikiem klasy Ormanty. Bardziej zwrotnym i młodszym, ale nadal pancernikiem. Nie spodziewałem się u niego wielkiej kreatywności i nowoczesnego podejścia do pomysłów jak zmienić gminę. A tutaj wychodzi na to, że PiS wyciągnął w Kalwarii Zebrzydowskiej lokalnego Patryka Jakiego.

Stela kojarzył mi się z pancernikiem klasy Ormanty. Bardziej zwrotnym i młodszym, ale nadal pancernikiem. Nie spodziewałem się u niego wielkiej kreatywności i nowoczesnego podejścia do pomysłów zmian w gminie. A tutaj wychodzi na to, że PiS wyciągnął w Kalwarii Zebrzydowskiej lokalnego Patryka Jakiego.

Program mówi dużo nie tylko o kandydacie, ale i o jego zapleczu. Nie da się dobrze rządzić gminą bez ludzi, a wychodzi na to, że w sztabie kandydata PiS, znaleźli się tacy, co umieją myśleć i mają pomysły.
Na tapecie w mieście mamy teraz basen. Dawid Herbut wyciągnął ten temat i przypomniał mieszkańcom, Augustyn Ormanty chwycił wiatr w żagle i przygotował do niego koncepcje (co o jednej z nich myślę można przeczytać w artykule: Utopić basen czy dom samopomocy w Kalwarii?). Obecny Burmistrz chce basen koło przychodni, Herbut proponuje pomiędzy szkołami i już zaczął lobbować w starostwie o działkę. Stela moim zdaniem przebił ich obu, bo proponuje budowę Gminnego Parku Wodnego, czyli nowoczesnego krytego basenu wraz z pakietem wielofunkcyjnym (profesjonalną siłownią i kręgielnią) z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wraz z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, a to wszystko z opcją Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (przepisałem z programu). Przyznaję się, kupił mnie tą opcją. Parki wodne – korzystam, kręgielnia – kocham, no i miejsce dla spotkań dla młodzieży, zamiast ławeczki i piwka na Kalwariance. Może to ożywić młodzież i pokazać, że dobra zabawa jest możliwa w Kalwarii, a nie szukać jej w Krakowie, czy Andrychowie. Bo od czasu rozwiązania Rady Młodzieży, to nawet GPS oklapł. Problem natomiast  jest utrzymanie basenu – to masakryczny ogrom kosztów. Nosi mnie bowiem jak przed wizytą u dentysty, na budżetowe jakoś to będzie (np. dorzucanie setek tysięcy złotych do „inwestycji finansowej z zewnątrz w 97,5%”), czy zawsze zaniżone kosztorysy. Basen przy braku własnych zasobów wodnych, szkoda gadać – bo wiadomo jaką Kalwaria ma drogą wodę z Wadowic, więc tu na plus idą odnawialne źródła energii i partnerstwo z podmiotami gospodarczymi, które odciążą gminę, jakby jeszcze basen przynosił dochód, to…  to WoW. Stela dobrze to pomyślał i umie to sprzedać.

Najlepsze dla mnie w programie jest jednak to zdanie: „wykorzystanie technologii mutlimedialnej do komunikacji z Urzędem „e-Urząd”. Nie pomyślałem o tym. Przyznaję się, że myśląc o „mojej Kalwarii marzeń”, bo Kalwaria jest fajnym miastem, wyleciało mi to z głowy. Elektroniczne jedno okienko. Dość latania od pani Władzi do pani Kazi, koniec ze schodami. Biuro na parterze w Urzędzie Miasta, czyli stacjonarne jedno okienko, elektroniczny przepływ dokumentów, elektroniczna skrzynka podawcza. Wobec tego jak jest teraz, to tak, jakbym Lema czytał, czy też Asimova. Kompletna fantastyka i w dodatku realna, na wyciągnięcie ręki (do urny). Taki rodzaj programu wyborczego chciałbym mieć w moim rodzinnym mieście, bo moje serce zawsze tam w części zostanie. To dobry program rozwoju gminy i miasta. Nie wiem, kto to wszystko zrobi, ale ja jestem za.

Czy Tadeusz Stela będzie kalwaryjską aurorą która da sygnał do rewolucji i zmian? Kalwaria o tym zadecyduje. Być może przyjdzie nam żyć w ciekawych czasach.

Andrzej Famielec

ps. myślałem, że te wybory mnie już nie zaskoczą

ps.2. sprzedaję hasło wyborcze: „Zamiast dreptania chodnika, za mnie pracuje elektronika”

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kowalski
Jan Kowalski
28 września 2018 18:06

Nic nie napisano jeszcze o jednym kandydacie – Zofia Jończyk..Jakieś uwagi ?

kasiaa`
kasiaa`
28 września 2018 16:56

porównywałeś innych kandydatów czy tylko jesteś uprzedzony do jednego ?

walerian słomka
walerian słomka
28 września 2018 16:21

rozumie, że chlebodawczyni tak rozkazuje pisać, ale bez przesady – przeczytałem całość i wiele punktów zerżniętych od jednego z komitetów w poprzednich wyborach, do tego niektóre budzą po prostu śmiech, pozdrawiam następcę redaktora Płaszczycy, tu pytanie czy to on sam zweryfikował materiał ?”;0″

tak!
tak!
1 stycznia 1970 00:00
tak!
tak!
30 sierpnia 2018 23:02

Każdy byle nie Ormanty!

wylecwszyndo
wylecwszyndo
27 sierpnia 2018 19:33

To sam kandyduj!

wszędobylec
wszędobylec
26 sierpnia 2018 13:19

Nie, dziękuję.
– następny proszę!

trackback
27 grudnia 2018 12:53

[…] na niedawno zakończoną kampanię wyborczą i proponowany przez Tadeusza Stelę Gminny Park Wodny [link], do realizacji którego zapraszano inwestorów zewnętrznych i porównując to do planowanej […]

8
0
Would love your thoughts, please comment.x