Stowarzyszenie im. Jana Pawła II dostało od Gminy nowy lokal

Posiadanie własnej, ogólnodostępnej siedziby, to duży krok do przodu dla Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II, które znane jest z organizacji udanych wydarzeń kulturalnych, sportowych czy charytatywnych.

 

Organizacja chce się rozwijać, ma pomysł na kolejne lata, jednak by móc się w dobrze funkcjonować niezbędnym było posiadanie własnej siedziby. W sobotę miało miejsce przekazanie lokalu, które zostało przeznaczone na działalność Stowarzyszenia. Pomieszczenie znajduje się w nowo wyremontowanej części Starej Szkoły w Brodach, na jej poddaszu.

Już od kwietnia w pomieszczeniu będą organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży, zajęcia wychowawcze, rozwijające zainteresowania kulturalne i artystyczne. Przy współpracy z seniorami będą przekazywane tradycje i dawne zwyczaje.

Od września 2024 roku pragniemy uruchomić właśnie w tym miejscu projekt „Talentownia Jana Pawła II” będzie to rozwój dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć i warsztatów. Będą to zajęcia plastyczne, muzyczne i inne. Właśnie w tym miejscu z pasją i zaangażowaniem chcemy stworzyć miejsce, gdzie przy wsparciu profesjonalistów młodzi będą mogli odkryć i rozwinąć swoje talenty i kompetencje. Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży w rozwoju stworzyć przestrzeń, gdzie mogą rozwijać swój naturalny, pozytywny potencjał – mówił Tomasz Baluś Prezes Stowarzyszenia i dodaje W przestrzeni „Starej Szkoły” w Brodach dostrzegamy ogromny potencjał, mamy pomysł jak sprawić by to miejsce tętniło życiem i stało się miejscem spotkań dzieci i młodzieży.

W sobotę podczas przekazania pomieszczenia, dokonano jego poświęcenia, poświęcono również obraz św. Jana Pawła II oraz wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej, poświęcenia dokonał proboszcz brodzkiej parafii O. Wiktoryn.

Za zaufanie i przekazanie lokalu dziękujemy samorządowi Gminy Kalwaria Zebrzydowska, Burmistrzowi Augustynowi Ormantemu, radnym Rady Miejskiej Pawłowi Hebdzie i Jarosławowi Lenikowi, także sołtysowi Piotrowi Żabeckiemu i radzie sołeckiej Brody.

W sobotę była z nami również Danuta Kawa Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, która od samego początku wspiera Stowarzyszenie podobnie jak Małgorzata Czerwińska Prezes Banku Spółdzielczego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x