Stadion Kalwarianki to prawdziwa wizytówka sportowa gminy

Zakończyły się prace związane z remontem bieżni stadionu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od zawsze ten obiekt był znany z doskonałej murawy, teraz też będzie znany z doskonałej bieżni lekkoatletycznej, a już wkrótce stanie się wizytówką sportową gminy i jednym z lepszych obiektów sportowych w regionie.

Tydzień temu Premier Mateusz Morawiecki zwizytował stadion Kalwarianki, który jest przykładem wsparcia jakie otrzymała Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska na modernizację stadionu i przebudowę parkingu otrzymała 2 mln 500 tys. zł wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na obiekcie MKS „Kalwarianka” powstała bieżnia czterystumetrowa z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Wykonano również, skocznie do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem. Zmodernizowano boksy trenerskie, przeprowadzono  rekultywację łuków, wykonano studzienki teletechniczne, powstało również oświetlenie bieżni, zadbano także o monitoring.  Dodatkowo wykonano prace związane z wymianą istniejącego ogrodzenia, wymianą bramek, zakupiono maty zabezpieczające poliuretan w narożach boiska i przy wejściu na boisko.

W najbliższym otoczeniu stadionu wyremontowany został też parking, to także inwestycja finansowana w ramach środków z RFIL. To m.in. remont miejsc postojowych i chodnika, a także modernizacja kanalizacji deszczowej i dojścia dla pieszych. Został wykonany remont odwodnienia i kanalizacji oraz wymiana oświetlenia.

Inwestycja na stadionie otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 124 tys. zł  w ramach projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa – MIRS” i została sfinansowana  w całości ze środków z  zewnątrz.

Ostatecznego obioru prac dokonali Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Radni Marcin Zadora i Łukasz Dragan, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek,  Prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Mateusz Pająk, wykonawca z RS Inwestycje Sp. z o.o., pracownicy Urzędu.

Cieszymy się  z przeprowadzonych prac, wszystkim którzy się do tego przyczynili – Dziękujemy!  W czasie ostatniej wizyty Pana Premiera Mateusza Morawieckiego była okazja osobiście podziękować za otrzymane wsparcie – mówił Burmistrz Augustyn Ormanty i dodaje Systematycznie inwestujemy w to miejscu, tak aby tętniło sportowym życiem. Mamy tutaj już skatepark, boisko wielofunkcyjne, Orlik, niebawem uruchomimy lodowisko, wcześniej gruntownie wyremontowaliśmy szatnie sportowe, trwa przebudowa hotelu, w przyszłości chcemy też odnowić korty tenisowe. Tym samym to miejsce stanie się sportową wizytówką gminy.

Od dnia dzisiejszego (08.11) można już korzystać ze stadionu, zarządzającym obiektem jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Zgodnie z zapisami regulaminu stadionu wyznaczono godziny w których obiekt będzie udostępniony: – do celów rekreacyjnych 06:00–08:00 oraz 20:00–22:00, – do zajęć szkolnych 08:00–15:00, – do treningów dla grup sportowych odbywających trening pod nadzorem trenera 15:00 – 20:00.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem, prosimy o zastosowanie się do jego zapisów!

MKS Kalwarianka planuje utworzenie sekcji lekkoatletycznej. Poszukiwane są osoby, które chcą rozpocząć rywalizację sportową w konkurencjach: biegi, skok w dal, trójskok.

Chcemy też zadbać o poprawę kondycji fizycznej osób, które są zainteresowane rekreacyjnym uprawianiem sportu. Dlatego planowane jest utworzenie grupy biegowej – amatorskiej – dla młodych, średnich i starszych – mówi Piotr Zadora Prezes MKS Kalwarianka i dodaję zainteresowane osoby prosimy o kontakt z klubem.

MKS Kalwarianka zaprasza również na mecz na własnym stadionie, po 192 dniach przerwy!

Mecz zostanie rozegrany 11 listopada o godz. 12:00, będzie to też hit sportowy spotkają się lider klasy okręgowej Niwa  Nowa Wieś i vicelider – MKS Kalwarianka, dla kibiców będzie to okazja  nie tylko by zobaczyć dwie najlepsze drużyny ligi ale także stadion po przeprowadzonym remoncie!

info: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

fot. Andrzej Famielec | Kalwaria 24

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x