„ŚrodAwisko 19:00” na leżakach!

Zima w pełni, a wadowickie Kino zatęskniło za seansem pod chmurką i leżakami, dlatego filmowy rok 2022 zakończy dwoma seansami właśnie na leżakach! W dwie środy: 21 i 28 grudnia zapraszają na filmy: „Zdarzyło się” i „Lombard”. Jak zwykle godzina 19:00, a miejsce inne niż zwykle, bo sala kameralna! Podczas ostatniego seansu na widzów czeka niespodzianka – gość specjalny, czyli spotkanie z reżyserem filmu „Lombard”!

Dwa pokazy specjalne zakończą tegoroczny cykl „środAwisko 19:00”. Seanse filmowe odbędą się w specjalnie zaaranżowanej sali kameralnej, na sofach i leżakach przy kawce i herbacie. A co można będzie obejrzeć?

21 grudnia, godz. 19:00 – film pt. „Zdarzyło się”, reż. Audrey Diwan, zdobywca wielu nagród, m.in.: Nagrody „Cezar” za najlepszy film, Europejskiej Nagrody Filmowej za najlepszy film roku wg uniwersytetów (EUFA)

Film jest adaptacją książki Annie Ernaux o studentce, która w latach 60. XX wieku zachodzi w nieplanowaną ciążę i jest przekonana, że – mimo wszelkich grożących jej konsekwencji – chce poddać się zabiegowi aborcji.

28 grudnia, godz. 19:00 – pokaz specjalny filmu „Lombard” z udziałem reżysera – Łukasza Kowalskiego. Film jest obecnie najczęściej pokazywanym polskim filmem dokumentalnym w Europie. Otrzymał do tej pory 11 nagród, mi.in: Nagrodę za Najlepszy Film Polski – na Festiwalu MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY

W mieście zwanym „polskim Detroit”, Jola i Wiesiek próbują ratować upadający biznes i rozpadający się związek. Przy ulicy Wytrwałych 1, każdego dnia walczą o przetrwanie, wspierając jednocześnie mieszkańców zubożałej, poprzemysłowej dzielnicy, udowadniając tym samym, że siła tkwi we wspólnocie.

Seanse w ramach cyklu „środAwisko 19:00” dofinansowane zostały ze środków Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

 

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x