Spotkanie z o. Leonem Knabitem OSB

W dniu wczorajszym (27 marca 2019 r.) w Sali Widowiskowej przy ul. Broniewskiego odbyło się spotkanie z o. Leonem Knabitem, Benedyktynem z Opactwa w Tyńcu. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w Kościele Katolickim. Ojciec Leon już wielokrotnie odwiedzał Kalwarię Zebrzydowska, a pretekstem do wczorajszego spotkania z mieszkańcami była promocja jego dwóch najnowszych książek: „…aż po krańce ziemi” na okres tegorocznego Wielkiego Postu i (najnowszą – wydaną 3 dni temu pozycję) „I przemija, i trwa”. Przy tej okazji Zakonnik podzielił swoimi refleksjami na temat szkodliwości wprowadzania edukacji seksualnej propagowanej pod nazwą karty LGBT+, oraz nawiązał do zapowiadanego strajku nauczyli, wspominając swoje uczestnictwo w tajnym nauczaniu podczas okupacji niemieckiej. Było to pełne ciepła i radości spotkanie, okraszone sporą dawką humoru.

W dniu wczorajszym (27 marca 2019 r.) w Sali Widowiskowej przy ul. Broniewskiego odbyło się spotkanie z o. Leonem Knabitem, Benedyktynem z Opactwa w Tyńcu. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w Kościele Katolickim. Ojciec Leon już wielokrotnie odwiedzał Kalwarię Zebrzydowska, a pretekstem do wczorajszego spotkania z mieszkańcami była promocja jego dwóch najnowszych książek: „…aż po krańce ziemi” na okres tegorocznego Wielkiego Postu i (najnowszą – wydaną 3 dni temu pozycję) „I przemija, i trwa”. Przy tej okazji Zakonnik podzielił swoimi refleksjami na temat szkodliwości wprowadzania edukacji seksualnej propagowanej pod nazwą karty LGBT+, oraz nawiązał do zapowiadanego strajku nauczycieli, wspominając swoje uczestnictwo w tajnym nauczaniu podczas okupacji niemieckiej. Było to pełne ciepła i radości spotkanie, okraszone sporą dawką humoru.

Po godzinnej prelekcji uczestnicy mogli otrzymać autograf i zamienić kilka słów z Ojcem Knabitem. Kolejną wizytę w Kalwarii Zakonnik zapowiedział na sobotę przed Niedzielą Palmową. Spotkanie autorskie zorganizowało Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x