Spory sukces Koła Gospodyń „Swojskie Klimaty” w finale wojewódzkim „Polska Od Kuchni” [fotorelacja]

To była dobra niedziela dla Koła Gospodyń „Swojskie Klimaty”, jakby nagroda za dziesięciolecie istnienia koła w Barwałdzie Średnim. II miejsce dla Pań w konkursie „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa” oraz ponowne zdobycie (jak rok wcześniej w Starym Sączu) przez prezes Koła Agatę Leję krony I Wicemiss* i Mistrz Publiczności są w pełni zasłużone.

17 lipca na pewno przejdzie do historii Koła „Swojskie Klimaty”. Należy przyznać, że Plac Wolnica na krakowskim Kazimierzu był lekko przyciasny dla roztańczonych i rozbawionych Kół Gospodyń Wiejskich, które zjechały na finał małopolski Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Nasze Panie z Barwałdu Średniego zakwalifikowały się do finałów aż w 4 kategoriach! A było w czym wybierać. W konkursie artystycznym prezentowały ręcznie robione kwiaty. Po cichu dowiedziałem się od nich, że pracowały nad nimi trzy miesiące. Wśród motywów dominował oczywiście temat ślubu i wesela, bowiem pod tym hasłem organizowana jest tegoroczna edycja festiwalu. Nie mogło jednak zabraknąć także akcentu w stronę naszych sąsiadów, jakim było m.in. ukraińskie serce. 

Kolejną kategorią były oczywiście kulinaria. Sam z lekkim niedowierzaniem, jako mięsożerca podszedłem do „barwałdzkiego pieroga miłości”, bo przecież wokół królowały: gołąbki w sosie borowikowym, kaczka po Wysocku czy jagnie ze świnką pod pierzynką. Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, a jedzenie wyśmienite. Prywatnie pieróg mnie zachwycił, był aromatyczny, smaczny i podany z idealnie przysmażoną cebulką. Osobiście uważam, że był jednym z trzech najlepszych dań obok kaczki i gołąbków (bądź co bądź sos ze świeżych borowików robi robotę). Szkoda tylko że jury nie zgodziło się z moim werdyktem, a jedynie kaczucha dostała nagrodę publiczności. Opisywanie smaków mogłoby dużo zająć, dlatego Ci co nie byli niech żałują.

Konkurs „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa”

Ten konkurs to kwintesencja naszych Pań. Gospodarne, pracowite, wyjątkowe, radosne, pomocne. Cała ich dziesięcioletnia historia to właśnie to hasło: gospodarne i wyjątkowe. 

I Wicemiss i Miss Publiczności

Po prostu Pani Prezes, pierwsza w Kole i pierwsza do roboty. Wyjątkowa i zakręcona. Z jej ręki wyszły te wielkie barwałdzkie pierogi miłości, a gdy weszła na scenę to poruszyła serca publiczności. Zwłaszcza górali, którzy co chwilę chcieli się z nią fotografować. A trzeba przyznać, że prezentowała się zjawiskowo. W sumie jak była na scenie, to ona prowadziła imprezę, jak prawdziwa starościna weselna. Warto wspomnieć, że ponownie (jak w zeszłym roku) nasza Miss Wdzięku wystąpi na błoniach przy Stadionie Narodowym 1 października, ale już za trzy tygodnie wystąpi w specjalnej edycji Pytania na Śniadanie w Stalowej Woli. Serdecznie już teraz na ten odcinek zapraszamy.

Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie w Konkursie Festiwal Polska Od Kuchni. Dzięki Wam weszłam do finału i ponownie KGW „Swojskie Klimaty” ma możliwość wyjazdu do Warszawy. Ponad to w kategorii Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa uzyskałyśmy II miejsce dzięki Waszemu wsparciu SMS i lajkach na Facebooku – pisze Pani Agata na facebooku.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. W tym roku przedstawicielem Gminy Kalwaria Zebrzydowska na festiwalu było ponownie Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego. Warto dodać, że z powiatu wadowickiego w finałach startowały także panie z Jaroszowic.

fot. Andrzej Famielec | Kalwaria 24

 

* W finale wojewódzkim w Starym Sączu w zeszłym roku, Prezes KGW Pani Agata Leja otrzymała w konkursie Miss Wdzięku 45+ tytuł II Wicemiss oraz tytuł Miss Publiczności, tym samym kwalifikując Koło do udziału w Wielkim Finale w Warszawie.

3 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x