„Słowem i obrazem, czyli o czym mówią nam wielcy fotografowie” – zapraszamy do Dworu w Stryszowie

Już w sobotę (19 listopada) o godzinie 17:00 będzie można wysłuchać wykładu „Słowem i obrazem. Najważniejsze wypowiedzi znanych fotografów”.

Podczas wykładu zostaną omówione wypowiedzi teoretyczne polskich oraz zagranicznych fotografów. Mistrzowie obiektywu przemawiają bowiem do swych odbiorców nie tylko za pośrednictwem obrazów, ale snują także o swej działalności refleksję teoretyczną. Dzięki temu dziś mówimy m.in. o „decydującym momencie” (H. Cartier-Bresson), o potrzebie „bliskości w stosunku do tematu” (R. Capa), a także o tym, aby nigdy nie chować aparatu do plecaka, bo rzeczywistość potrafi zaskoczyć (J. McNelly). Za każdą z tych wypowiedzi kryje się bogate doświadczenie ich autorów. Wybranym uwagom teoretycznym towarzyszył będzie pokaz znanych lub mniej znanych fotografii.

Prowadzący: dr Marcin Kania, który należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Historyków Fotografii oraz Myślenickiej Grupy Fotograficznej. Posiada tytuł artysty fotografa RP. Jest autorem licznych inicjatyw promujących fotografię polską i zagraniczną. Do roku 2022 prowadził elektroniczne czasopismo „mgFoto Magazyn”. W „Gazecie Myślenickiej” prowadzi stały dział poświęcony historii i teorii fotografii.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x