Skuteczna interwencja policjanta z Kalwarii ratuje zdrowie chorego na cukrzycę kierowcy

Dyżurny wadowickiej komendy zwrócił uwagę na kierującego samochodem Renault, który jechał całą szerokością drogi. Kierowca stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych użytkowników ruchu. Jak się okazało, to nie alkohol był powodem takiego zachowania na drodze…

W miniony piątek (12 kwietnia), asp. szt. Dawid Herbut z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w czasie wolnym od służby, zauważył w centrum miasta samochód Renault Megane jadący bardzo wolno całą szerokością ulicy Lwowskiej, co wskazywało, że kierujący może być nietrzeźwy. Ponieważ zachowanie kierującego stawało się dużym zagrożeniem dla innych użytkowników ruchu, funkcjonariusz podjął próbę zatrzymania pojazdu.

Policjant podbiegł do samochodu, otworzył drzwi, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki.  Kierowca nie reagował na zadawane pytania, był niekomunikatywny i tracił przytomność. Jak się okazało 58-latek choruje na cukrzycę – informuje Komenda Powiatowa Policji.

Dyżurny wadowickiej jednostki powiadomiony przez kolegę, skierował na miejsce patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił mężczyźnie fachowej pomocy medycznej zapobiegając zapadnięciu w śpiączkę hipoglikemiczną, stanowiącą zagrożenie dla życia mężczyzny.   

fot. KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x