Rekordowa akcja charytatywna „Gramy dla Zosi”

Pomimo, że pogoda nieco nie dopisała w czasie Wielkiego Turnieju Charytatywnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dopisali kibice Wisły Kraków i ludzie wielkiego serca. Konto Zosi zostanie zasilone kwotą 90.084, 80 zł. Jest to rekordowy wynik jaki udało się osiągnąć w historii akcji charytatywnych przeprowadzonych na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji jednak plany mocno zweryfikowała pogoda. Zgodnie z planem odbył się Turniej Charytatywny rozgrywany na Orliku. W turnieju fanklubów Wisły Kraków wygrała „Polonia Przemyśl”, a w turnieju firm „Zielonka”. Warto zaznaczyć, że wszystkie drużyny, które brały udział w turniejach wpisowymi wsparły Zosię. Jak zauważyli kibice turnieje stały na bardzo wysokim poziomie. Meczem dnia było spotkanie Oldbojów Wisły Kraków z Oldbojami Kalwarianki wspieranych przez przyjaciół. Publiczność miała okazję zobaczyć ponownie na boisku braci Brożków, Wasilewskiego, czy też legendy klubu jak Marka Motykę czy Kazimierza Kmiecika. Spotkanie zakończyło się wygraną Wisły 4:3.

Duże emocje  wzbudziły licytacje prowadzone przez cały dzień, najwięcej emocji licytujących wywołały koszulki Wisły Kraków, reprezentacji Polski czy też Roberta Kubicy, licytacje nie raz przekraczały 1 tys. zł. Licytowano również pióro Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem. Przeprowadzono także  loterię fantową, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, jak i stoisko z okolicznościowymi pamiątkami z turnieju jak okolicznościowy szaliki i smycze. Nie zabrakło małej gastronomii z daniem dnia jakim okazał się bigos.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Jarosławowi Królewskiemu oraz Alanowi Uryga za to, że od początku wspierają Zosie! Za ich zaangażowanie i poświęcony czas! Dzięki Wam turniej mógł mieć miejsce! Dziękujemy grupie Starzy Bywalcy, za Wasze zaangażowanie i pomoc podczas wczorajszego wydarzenia. Chłopaki macie wielkie serducha – mówią organizatorzy i dodają Dziękujemy Panu Witoldowi Kozłowskiemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego za Patronat Honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi”. Słowa uznania należą się też pani Danucie Kawa – radnej sejmiku Województwa Małopolskiego za wszelką pomoc i zaangażowanie.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom, które brały udział w turnieju oraz drużynom Oldboys Wisła Kraków- Oldboys MKS Kalwarianka. Kochani dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom którzy wsparli rzeczowo i nie tylko, Zosie podczas turnieju! Nie sposób Was tutaj wszystkich wymienić. Dziękujemy! Dziękujemy za pomysł wczorajszego wydarzenia i osobom, którzy od kilku tygodniu poświęcali swój czas żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik! Dziękujemy wolontariuszom którzy byli przez weekend i mimo złej pogody dzielnie zbierali pieniążki dla Zosi! Dziękujemy

Partnerem wydarzenia było: Województwo Małopolskie. Patronat honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi” objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Bądźmy Razem, Ekipa Zosi, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wisła Kraków, MKS Kalwarianka, Starzy Bywalcy. Stowarzyszenie Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej.

fot. Organizatorzy, Andrzej Famielec | Kalwaria 24

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x