Przytkowice w Budżecie Obywatelskim! Zapraszamy do głosowania!

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekt „Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice” – jest to inicjatywa sołtysa z Przytkowic Pana Kazimierza Targosza, zgłoszona do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekt „Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice” – jest to inicjatywa sołtysa z Przytkowic Pana Kazimierza Targosza, zgłoszona do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Do głosowania w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dopuszczono rekordową liczbę zadań. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, zdecydują Mieszkańcy Małopolski. Głosowanie zacznie się 14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Do rozdysponowania jest 12 milionów złotych!

 

Kto może oddać swój głos w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego?

Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na zadanie z subregionu, w którym mieszka. Uwaga: żeby zagłosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce!

Jak można zagłosować?

W tym roku będą trzy możliwości oddania głosu. W obecnej sytuacji, najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą będzie opcja zagłosowania przez internet. 14 maja na stronie www.bo.malopolska.pl został uruchomiony specjalnie przygotowany panel do głosowania.

  • Zadanie – Budowa 110 mb odcinka chodnika dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej 953 w miejscowości Przytkowice, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tej drodze.
  • Głosujemy wypełniając specjalny formularz – wpisując kod zadania MZA 7
  • Karta do głosowania dostępna jest u Sołtysa Przytkowic, na terenie Przytkowic (sklepy) i Urzędzie Miasta Kalwaria Zebrzydowska

Internetowa platforma do głosowania będzie sprawdzać na bieżąco, czy wprowadzane przez Mieszkańca dane są poprawne. Jeśli coś nie będzie się zgadzać, osoba głosująca zostanie poproszona o skorygowanie właściwego pola formularza jeszcze przed wysłaniem głosu. Dzięki temu będzie mieć całkowitą pewność, że głos zostanie uznany za ważny.

Mieszkańcy Małopolski będą mieli również możliwość uzupełnienia karty do głosowania i wrzucenia jej do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania (lista poniżej). Karty do głosowania znajdują się przy urnach. Można również taką kartę przygotować i uzupełnić wcześniej – wystarczy wejść na stronę www.bo.malopolska.pl i pobrać wzór karty do głosowania obowiązujący w tym roku.

Głosy można oddać także korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych (adresy poniżej), z dopiskiem na kopercie: „BUDŻET OBYWATELSKI”. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że o ważności głosu decyduje data jego wpływu do urzędu – a nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze przed 14 maja lub po 14 czerwca 2021 roku, zostanie uznany za nieważny!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x