Powiat inwestuje w sport. Czas na kolejne boisko w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ostatnie miesiące obfitują w nowe inwestycje sportowe Powiatu Wadowickiego. Po ostatecznej decyzji o budowie dwóch nowoczesnych hal przy I LO w Andrychowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach (umowy z wykonawcą zostaną podpisane w najbliższych dniach), po budowie nowych boisk przy wadowickim „Gorzeniu”, andrychowskiej „Bawełniance” oraz Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, przyszedł czas na kolejną inwestycję. 23 lutego br. została podpisana umowa z wykonawcą zadania pn. „Modernizacja boisk szkolnych przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej”. W ciągu kilku miesięcy przyszkolny teren zmieni się nie do poznania.

Do końca września br. przy placówce powstaną m.in. dwa boiska wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, oświetlenie, piłkochwyty, chodniki i schody terenowe oraz tzw. mała architektura. Obiekt będzie monitorowany. Wykonawca – firma „Provol” z Olkusza – dostarczy także i zamontuje sprzęt sportowy (np. bramki do piłki ręcznej, słupki do siatkówki i maszty do koszykówki) a także wykona odwodnienie terenu. Całkowity koszt inwestycji to blisko 930 tys. zł, z czego ok. 594 tys. zł powiat pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020*

– Jak mantrę powtarzamy, że zależy nam nie tylko na jak najwyższym poziomie nauczania w szkołach powiatowych, ale i na stworzeniu młodzieży jak najlepszych warunków do uprawiania sportu. Za tymi słowami idą czyny. Wiemy bowiem, jak ogromną rolę, zwłaszcza teraz, gdy – mamy nadzieję w końcu wychodzimy z pandemii i lockdownów – będzie odgrywać sport w życiu młodych ludzi. Chodzi o ich zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Aktywność fizyczna ma bowiem niebagatelny wpływ na nasz układ nerwowy, w ogóle na samopoczucie. A widzimy, co dzieje się z nami pod wpływem tego, co spotkało nas w minionych dwóch latach. Tym mocniej jesteśmy zdeterminowani, by maksymalnie inwestować w infrastrukturę sportową przy powiatowych szkołach – mówi wicestarosta Beta Smolec. – Co warto podkreślić – nasze inwestycje mają służyć nie tylko młodzieży, ale i wszystkim, którzy chcą być aktywni fizycznie bez względu na wiek. Tak będzie także w przypadku nowego boiska przy ZS im. KEN. Z obiektu korzystać będą mogli nie tylko uczniowie, ale i inni mieszkańcy bez względu na wiek – podkreśla B. Smolec.

* Zadanie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2 Odnowa obszarów wiejskich.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x