„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – debata społeczna w Wadowicach

4 czerwca 2018 roku w Wadowickim Centrum Kultury mieszczącym się przy ul. Teatralnej, odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. 

4 czerwca 2018 roku w Wadowickim Centrum Kultury mieszczącym się przy ul. Teatralnej, odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach.  Do jej uczestnictwa zaproszono przewodniczących rad osiedlowych i sołeckich, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, Kierownika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w  Wadowicach, Prezesa Stowarzyszenia Integracji Społecznej – klub Victoria w Wadowicach, Komendanta Straży Miejskiej w Wadowicach, Przewodniczącą Rady Seniorów Gminy Wadowice, Radę Kobiet w Wadowicach, Pełnomocnika Burmistrza Wadowic ds. realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i mieszkańców.

Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych gości i rozpoczęciu debaty przez Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – insp. Włodzimierza Warzechy, moderator podkom. Artur Studnicki przedstawił plan debaty oraz najistotniejsze informacje o wadowickiej komendzie dotyczące struktury  i rodzaju wykonywanych zadań.

Następnie sierż. szt. Janusz Górkiewicz zaprezentował narzędzie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez wejście na interaktywną mapę, omówienie statusów, kolorystyki, regulaminu strony oraz sposób nanoszenia zagrożeń na KMZB. W dalszej części spotkania przekazano wiedzę dotyczącą najczęściej nanoszonych zagrożeń na terenie powiatu wadowickiego i gminy Wadowice od początku jej funkcjonowania, w tym sposób ich weryfikacji przez Policję.

W obszarze dotyczącym służby dzielnicowych, kierownik Rewiru Dzielnicowych – asp. szt. Maciej Zaremba omówił założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, sylwetki dzielnicowych wraz z ich rejonami służbowymi. Zwrócił uwagę na możliwości skorzystania z aplikacji „Moja Komenda”  – przedstawił jej cel i funkcje, a także aktualne działnia priorytetowe dzielnicowych.

W obszarze profilaktyki społecznej asp. szt. Małgorzata Hombesch zaprezentowała ofertę działań profilaktycznych aktualnie realizowanych  przez wadowicką policję w środowisku lokalnym.

Kolejnym etapem debaty była dyskusja, w której zabrali głos zaproszeni goście. Poruszono tematy dotyczące głównie spraw związanych z ruchem drogowym.

Na zakończenie wśród zebranych przeprowadzono ankiety ewaluacyjne.

KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x