Andrzejki Starszoharcerskie w Suchej Beskidzkiej - 30 listopada - 1 grudnia 2018 r. - fot. Rafał Smurzyński

Po polsku – znaczy wesoło!

W ubiegły weekend, w dniach 30 listopada 1 grudnia 2018 r., harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego hasło brzmiało „Po polsku – znaczy wesoło!”. W piątkowy wieczór do Suchej Beskidzkiej, a dokładniej do Szkoły Podstawowej nr 1 zjechało się ponad 170 harcerzy starszych (uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych).

Biwakowanie rozpoczął apel harcerski podczas, którego drużyny otrzymały zadanie uszycia miniaturowych chust w barwach drużyn. Po zjedzeniu kolacji na korytarzach szkoły zapanowała andrzejkowa atmosfera: rozpoczął się wieczór wróżb. Zadaniem każdej ekipy starszoharcerskiej było przygotowanie unikatowej wróżby, tak uczestnicy wróżyli z kart, orzechów, masła, wody, linijki i wielu innych przedziwnych atrybutów. Kiedy tradycji stało się zadość uczestnicy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie odbyła się prezentacja wcześniej przygotowanych skeczy. Harcerze zadbali o to aby po ich występach na sali pozostał głośny śmiech. Gdy tylko ostatnia drużyna zeszła ze sceny, z głośników zabrzmiała muzyka, zgasły światła i rozpoczął się ostatni punkt programu – dyskoteka!

W sobotni poranek harcerze wyruszyli na grę terenową. Harcerze podczas gry musieli zmierzyć się zadaniami przygotowanymi przez 6 Drużynę Starszoharcerską „Dioryt” ze Stanisławia Dolnego. Po powrocie do szkoły harcerze otrzymali na apelu pamiątkowe dyplomy i (uwaga) maskotkę w chuście swojej drużyny. Po wszystkim szczęśliwi ale też trochę zmęczeni harcerze rozjechali się do domów.

Organizatorami andrzejek była 3 Drużyna Starszoharcerska „Awangarda” z Suchej Beskidzkiej.

Organizatorzy

Hufiec Ziemi Wadowickiej

Zdjęcia: Rafał Smurzyński

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x