mat. CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej

Orszak Trzech Króli pomaszeruje ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej

Już 6 stycznia mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które wpisze się w historię miasta – po raz pierwszy ulicami naszej urokliwej miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli! Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej manifestacji wiary i tradycji.

 

Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2024 roku, rozpoczynając się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym o godzinie 12:30.

Po Mszy uczestnicy Orszaku, przybrani w barwne stroje, nawiązujące do postaci z szopki, wyruszą ulicami miasta, śpiewając najpiękniejsze pieśni związane z Bożym Narodzeniem. Oczywiście na czele pochodu staną trzej mędrcy. Orszak pomaszeruje z hasłem przewodnim „W jasełkach leży!”, nawiązującym do najważniejszego przesłania tego świątecznego czasu.

Barwny korowód dotrze na Rynek, gdzie wszyscy uczestnicy będą mieli okazję do wspólnego kolędowania, między innymi z zespołem Spryciary z Leńcz. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek dla mieszkańców, dzięki czemu atmosfera tego dnia będzie jeszcze bardziej rodzinna i serdeczna. Pyszny swojski żurek będzie serwowało Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego.

Nie zabraknie również emocji, gdyż w trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najciekawszy i najbardziej kreatywny strój. To doskonała okazja dla mieszkańców, aby zaprezentować swoje umiejętności krawieckie i wyczucie stylu, a jednocześnie zdobyć uznanie publiczności. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Centrum Kultury.

Ponadto wieczorem, o godz. 18:00 w sali widowiskowej CKSiT odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpią: Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Łukasz Lech, Dariusz Kordek, Maciej Nieć.

Orszak Trzech Króli w Kalwarii Zebrzydowskiej to nie tylko wydarzenie religijne, ale także okazja do zacieśnienia więzi społecznych i wspólnego świętowania. Warto wziąć udział w tej unikalnej inicjatywie, która na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego dzielenia się radością z okazji tego wyjątkowego orszaku!

 

1.5 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x