fot. Fot. Monika Wójcik / FDNT

Ojcowie Bernardyni byli nominowani do Nagrody Totus Tuus 2023 – „katolickie Noble” przyznawane są z okazji Dnia Papieskiego

14 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród TOTUS TUUS 2023. „Katolickie Noble”, jak często są nazywane nagrody przyznawane są osobom i instytucjom, które inspirując się nauczaniem Jana Pawła II przyczyniają się do budowania cywilizacji miłości. W tym roku narodzeni zostali: ks. prof. Jerzy Szymik, dr Paweł Grabowski, prof. Paweł Łukaszewski, ks. prof. Jarosław Merecki SDS i miesięcznik „W drodze”.

Statuetki w kształcie anioła wzbijającego się do lotu przyznawane są co roku w sobotę poprzedzającą obchody Dnia Papieskiego. W tym roku dzień ten świętowany jest pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Organizatorem Gali Nagród TOTUS TUUS i Dnia Papieskiego jest powołana przez Episkopat Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

Laureatem Nagrody TOTUS TUUS w kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II” został ks. prof. Jarosław Merecki, profesor antropologii filozoficznej w Teologicznym Instytucie Jana Pawła II ds. Nauk o Małżeństwie i Rodzinie przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, tłumacz literatury filozoficznej i teologicznej. W tej kategorii nominowani byli oo. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej za przechowywanie z pietyzmem i troską pamięci o największym z kalwaryjskich pielgrzymów – św. Janie Pawle II oraz przekazywanie kolejnym pokoleniom Jego biskupiego i papieskiego nauczania; Redaktor Marcin Przeciszewski – za zaangażowane, niestrudzone, kompetentne, ciekawe i wielorakie w formie propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II oraz twórcy portalu jpIIonline.pl – za tworzenie biblioteki cyfrowej jako nowoczesnej formy propagowania działalności i nauczania Papieża-Polaka.

za: ekai.pl
fot. Fot. Monika Wójcik / FDNT

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x