Odchodzi twarz UM w Kalwarii Zebrzydowskiej – inspektor Tomasz Baluś rozpoczyna nowy etap życia zawodowego

Od dzisiaj można powiedzieć, że inspektor ds. medialnych w dziale działalności gospodarczej i promocji Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przestał pełnić swą funkcję. Jak dowiedziała się redakcja Kalwaria 24, do końca sierpnia będzie na okresie wypowiedzenia, podczas którego będzie odbierał zaległy urlop i jak sam powiedział: „w Urzędzie będę tylko aby posprzątać swoje biurko”. Jakie plany ma twórca portalu Nasza Kalwaria obecnie i Prezesa Stowarzyszenia im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, o to zapytaliśmy Tomasza Balusia.

W dniu wczorajszym (31 lipca – przyp. red.) złożyłem wypowiedzenie pracy Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu. Burmistrz wyczerpał mój kredyt zaufania do podejmowanych przez siebie decyzji i działań politycznych, jednak co najważniejsze wyczerpał mój kredyt zaufania jako człowiek i to przeważyło w podjętej przeze mnie decyzji – napisał na fb Tomasz Baluś.

mat. facebook Tomasz Baluś

Co zamierzasz teraz robić? 

Póki co, będę miał okazję by więcej pojeździć na rowerze, nadrobię sporo zaległości książkowych, skupię się na rodzinie, która jest dla mnie najważniejsza.

W ostatni weekend sierpnia zapraszam wszystkich na Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego, organizacja tego wydarzenia w najbliższym czasie będzie dla mnie bardzo ważna, a co będzie później to czas pokaże mogę powiedzieć, że już odżyłem na nowo.

Zachęcam do śledzenia moich profili społecznościowych nie tylko na Facebooku, ale na starym dobrym Twitterze czy też Tik-Toku. Zapewne skupię się na dziennikarstwie, pracy społecznej i charytatywnej w Stowarzyszeniu Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, w każdym razie nadchodzi bardzo ciekawy czas.

Zaangażujesz się w jakąś kampanię wyborczą?

Przed nami maraton wyborczy od października wybory do Sejmu Senatu, później na wiosnę do Parlamentu Europejskiego i samorządu, a nie wykluczone że kolejne przedterminowe na wiosnę 2024 ponownie do Sejmu, zapewne gdzieś wystartuje …

Co z Festiwalem Ogórka?

Festiwal Ogórka i jego współfinansowanie przez Gminę nie jest zagrożone, taką przynajmniej otrzymałem w dniu wczorajszym odpowiedź od burmistrza i jego zapewnienie i tego się póki co trzymam.

 

 

 

4.5 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
1 sierpnia 2023 18:48

twarz urzędu, to chyba za dużo powiedziane ?!
jak już ma czytać to polecam Kawalec „Tańczący jastrząb”, ku przestrodze !

Kasia
Kasia
2 sierpnia 2023 07:37

Brawo Tomek to bardzo ważny krok 🙂 trzymam kciuki 🙂 Chociaż myślę że to burmistrz powinien odejść. Tyle ile złych rzeczy słysze na jego temat. Złych rzeczy jako człowieka, który zarządza urzędem i ludźmi. Niestety za nasze podatki. Już dawno powinno wyciągnąć się konsekwencje z jego działalność. Mam nadzieję że to ostatnie lata jego kadencji.

janek
janek
7 sierpnia 2023 17:03

Zarządzenie nr 792/2023 Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej z dnia 31 lipca 2023 r. w sprawie przyznania środków finansowych z budżetu gminy dla organizacji pozarządowych Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2023 poz.40, 572) oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst. jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 571) zarządzam, co następuje: § 1.Przyznaje się środki finansowe zabezpieczone w budżecie Gminy Kalwaria Zebrzydowska na rok 2023 na działalność organizacji pozarządowych z zakresu kultury… Czytaj więcej »

3
0
Would love your thoughts, please comment.x