ODBUDUJ MÓJ KOŚCIÓŁ – CIEMNICA W KALWARYJSKIEJ BAZYLICE

Tegoroczna dekoracja Ciemnicy w naszej bazylice przenosi nas do czasów św. Franciszka. Nawiązuje do wielkiej miłości, jaką zapłonął nasz Święty Zakonodawca od momentu, gdy w ruinach kościoła San Damiano usłyszał słowa: Franciszku, odbuduj mój Kościół. Franciszek zmianę rozpoczął od siebie i zapatrzył się w Chrystusa, dlatego poprosił Stolicę Apostolską o aprobatę sposobu życia, jaki wybrał.

 
Figura Franciszka zapatrzonego w Najświętszy Sakrament przypomina o Jego ogromnej miłości do Eucharystii i wielkiej bojaźni, z jaką podchodził do świętych Tajemnic Wiary. Figura śpiącego Brata Leona przypomina o uśpionej ludzkości, która nie zauważa Boga żyjącego pośród nas, co Franciszek ze wzruszeniem przypominał, kiedy mówił: Miłość nie jest kochana.
 
Czerwone róże nawiązują do miłości, z jaką Biedaczyna z Asyżu stawał przed Chrystusem, a wieczna lampa jest symbolem jego wierności i trwania w Kościele. Zgodnie z hasłem roku duszpasterskiego – Wierzę w Kościół Chrystusowy – Franciszek swoją wiernością papiestwu i posłuszeństwem hierarchii Kościoła, przypomina, że współcześnie także istnieje pokusa odejścia z Kościoła, ale prawdziwym ratunkiem jest trwanie w tej Wspólnocie i zapatrzenie w Boga.
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x