/„Odblaskowa szkoła” w Leńczach

„Odblaskowa szkoła” w Leńczach

W ramach tegorocznego projektu „Odblaskowa Szkoła” dla uczniów Szkoły Podstawowej w Leńczach odbyło się spotkanie z Panią policjantką oraz „Odblaskowy marsz” podczas którego uczniowie klasy pierwszej pod nadzorem p. policjantki uczyli się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Ponadto uczniowie ubrani w odblaskowe kamizelki z przygotowanymi wcześniej plakatami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze pod opieką nauczycieli i policyjnego radiowozu przeszli spod szkoły pod budynek OSP.

Wydarzenia te miały za zadanie uwrażliwić uczniów na kwestie związane z ich bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zwrócić uwagę starszych na potrzebę bezpieczeństwa na drodze. Podobna akcja, skierowana do seniorów polegała na wręczaniu starszym osobom elementów odblaskowych przy kościele i w sklepie.

Uwieńczeniem akcji była dyskoteka odblaskowa zorganizowana we współpracy z Samorządem Szkolnym. Na uczniów, którzy przynieśli ze sobą odblaskowe elementy, czekała nagroda w postaci darmowego wstępu. W trakcie dyskoteki przeprowadzone zostały liczne konkursy z odblaskowymi nagrodami.

0 0 vote
Article Rating
Reklama