Nowe oświetlenie na drogach - fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Nowe oświetlenie przejść i drogi w Zebrzydowicach, Podolanach i Brodach – powinno być dzięki temu bezpieczniej

Wraz z zakończeniem roku w Zebrzydowicach, Podolanach i Brodach pojawiło się nowe oświetlenie uliczne o łącznej wartości 98.836 zł.

Wraz z zakończeniem roku w Zebrzydowicach, Podolanach i Brodach pojawiło się nowe oświetlenie uliczne o łącznej wartości 98.836 zł.

W Zebrzydowicach na odcinku ok. 130 m zamontowano 4 lampy LED. Zakres robót obejmował zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia. W  Podolanach  na odcinku ok. 200 m, także zamontowano 4 lampy. W Brodach zamontowano 9 lamp. W ramach realizacji oświetlenia drogi gminnej  przy drodze krajowej zlecono zamontowanie dodatkowej lampy przy drodze powiatowej na skrzyżowaniu w kierunku Leńcz.

Nowe oświetlenie na drogach – fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Mieszkańcy i kierowcy dobrze przyjęli te zmiany, które są kontynuacją prac poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Warto przypomnieć, że ostatnio zamontowano nowe oświetlenie LED na przejściach dla pieszych o czym już pisaliśmy [link], a także że wokół Rynku i na części ul. Krakowskiej gdzie była dokonywana inwestycja, także wymieniono oświetlenie na nowe ledowe. Choć nie wszystkim kierowcom ta zmiana przypadła do gustu, to większość jest zadowolona. Warto by przeprowadzić ankietę, czy nowe oświetlenie nie powinno być odrobinę „łagodniejsze”, gdyż także piesi są częściowo oślepiani przez nowe lampy na ul. Krakowskiej.

Są to jednak zmiany na lepsze i czekamy na dalsze inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych na drogach.

fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x