Nowe automatyczne przejazdy kolejowe w Kalwarii i Zebrzydowicach

Od piątku 12 grudnia 2018 r.  w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Mickiewicza) i Zebrzydowicach działają nowe automatyczne rogatki na przejazdach kolejowych, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 953. Zastąpiły one rogatki sterowane przez dróżnika.

W związku ze zmianami, część kierowców nie wie jak się ma zachować. Policja i PKP apelują o ostrożność i rozwagę na przejazdach. Jadący pociąg powoduje uruchomienie sygnalizatora, który świeci na czerwono, co jest już nakazem zatrzymania się w bezpiecznej odległości od torów i nie wjeżdżania na przejazd. Po kilku sekundach system zamknie rogatki, które po przejechaniu przez przejazd pociągu, zostaną podniesione. Przejazdy są wyposażone dodatkowo w kamery i monitoring. Pamiętajmy, że zawsze może zawieść automatyka, więc należy zawsze zachować ostrożność, przy przejeździe, przez tory i zawsze upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg.


0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pospolity Zjadacz Chleba
Pospolity Zjadacz Chleba
17 grudnia 2018 11:35

Gratuluję umieszczenia aż 13 (słownie trzynastu) zdjęć przejazdu. Czytelnikom na pewno pozwolą one utrwalić w pamięci ten artykuł.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x