Nowa sala gimnastyczna w Izdebniku robi wrażenie

Już od 1 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół w Izdebniku będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem, szatniami i sanitariatami, nowej świetlicy oraz nowych sal lekcyjnych.

Gmina Lanckorona zakończyła realizację projektu rozbudowy, nadbudowy i przebudowy budynku Szkoły Podstawowej w Izdebniku, który opiewał na 3 802 718,67 zł. Projekt został dofinansowany ze środków budżetu państwa w wysokości 649 484 zł i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 728 041 zł, pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy. Przedmiotem inwestycji była rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku szkoły Podstawowej w Izdebniku. Rozbudowa budynku polegała na dobudowaniu sali gimnastycznej, nadbudowa polegała na zaprojektowaniu dodatkowej kondygnacji nad częścią budynku oraz zmianie konstrukcji i formy dachu. Zakres rozbudowy obejmował dobudowanie sali gimnastycznej; nadbudowy zaś polegał na zmianie istniejącego pomieszczenia sali gimnastycznej na zaplecze nowej sali i pomieszczenia lekcyjne w poziomie piętra. Budynek po rozbudowie ma wygląd trzech przenikających się prostokątów.

Prace zostały przeprowadzone ze względu na potrzebę generalnego remontu szkoły wraz z wypełnieniem zaleceń pokontrolnych m.in. dotyczących sali gimnastycznej oraz wytycznych odnośnie powstania miejsc do wypoczynku dla uczniów w czasie przerw. Szkoła posiadała zbyt mało sal lekcyjnych, co rodziło konieczność nauki zmianowej. Mała, niewymiarowa sala gimnastyczna nie pozwalała na prowadzenie wszystkich zajęć sportowych, a stołówka pełniła rolę świetlicy, której brak był dotkliwie odczuwalny przez dzieci. Uczniowie nie mieli też do dyspozycji biblioteki wraz z czytelnią z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki przeprowadzonej rozbudowie budynku szkoły w Izdebniku uczniowie będą mogli się od września cieszyć pełnowymiarową salą gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarnym, z szatniami, z prysznicami oraz pokojem dla nauczyciela w-fu. W przestrzeni szkoły pojawiły się także kąciki relaksacyjno-wypoczynkowe dla uczniów, gdzie mogą spędzać czas w czasie przerw. Wreszcie w szkole będzie również biblioteka z prawdziwego zdarzenia wraz z czytelnią. Myślę, że oprócz sali gimnastycznej dzieciom szczególnie spodoba się świetlica, której do tej pory nie miały. Tuż obok świetlicy jest gabinet pielęgniarki. Tematyczne sale lekcyjne wyposażone, dzięki Fundacji Orlenu  również zostały wyremontowane i wyposażone w nowoczesne ławki i ergonomiczne krzesła.” – relacjonuje Wójt Tadeusz Łopata. „Po wykonaniu wszystkich prac zmieniła się również bryła szkoły, została odnowiona elewacja na całym budynku” – kontynuuje Wójt – „Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że dzięki tym wszystkim zmianom w szkole, dzieci od września nie będą musiały się uczyć w systemie dwuzmianowym, co będzie ogromnym ułatwieniem nie tylko dla samych uczniów, ale także dla ich rodziców” – potwierdza Wójt.

Oprócz w/w prac wykonano także:

  1. wymianę dwóch pieców gazowych po 150 kW każdy na kwotę 98 400 zł

  2. elewację, tynki akrylowe oraz chodnik z kostki brukowej na kwotę 110 998,89 zł.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x