Nieobozowa Akcja Letnia w Zalesiu

„Gdzie jak gdzie – w Eldorado nie jest źle” – tak przez kilka dni wołali uczestnicy biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej zorganizowanego przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP.

„Gdzie jak gdzie – w Eldorado nie jest źle” – tak przez kilka dni wołali uczestnicy biwaku zuchowego Nieobozowej Akcji Letniej zorganizowanego przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP.

W dniach 8-10 sierpnia 2020 r. Harcerska Baza Obozowa „Zalesie” w Stryszowie zmieniła się w Eldorado City – miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Zjechali tu skuszeni wielkim bogactwem poszukiwacze złota, czyli zuchy oraz dzieci w wieku 7-10 lat. Młodzi kowboje uczestniczyli w biwaku zuchowym Nieobozowej Akcji Letniej zorganizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP pod nazwą „Zuchowe Eldorado”. Przez pięć dni zuchy pod okiem szeryfa i jego kowboi poznawały życie na Dzikim Zachodzie.

Podczas ogniska zuchy prezentowały zaprojektowane przez siebie kapelusze kowbojskie i wymyślone pląsy. Dzieci w trakcie tych kilku dni dowiedziały się, czym zajmowali się mieszkańcy Dzikiego Zachodu: poszukiwały złota, odwiedziły golibrodę, łapały bizony na lasso, ujeżdżały byka, uczyły się kowbojskiego tańca i wykonywały własne mustangi. Przygotowały też scenki teatralne prezentujące życie w Eldorado City. Podczas spotkania z Indianami, budowały w lesie szałasy, tworzyły łapacze snów i tańczyły taniec deszczu. W trakcie zabawy w podchody nauczyły się zostawiać i tropić ślady. Budowały też makietę własnej farmy. Zuchy dowiedziały się, że prawdziwe bogactwo, to nie tylko dobra materialne, ale i zawarte przyjaźnie, zdobyte umiejętności i wspólnie spędzony czas. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowe plakietki i koszulki.

Ostatniego dnia biwaku uczestnicy udali się na wycieczkę, podczas której zwiedzili Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie, gdzie poznali uroki i trudy życia w różnych zakątkach świata. Emocji nie brakowało, a dzieciaki świetnie się bawiły.

Wszystkie zajęcia programowe oraz organizacyjne odbywały się zgodnie z reżimem sanitarnym, który nie przeszkodził w dobrej zabawie i wypoczynku. Żel do dezynfekcji, maseczka i dwumetrowy odstęp to elementy obecne w naszym codziennym życiu, o których w sposób szczególny pamiętał i stosował każdy uczestnik biwaku. Zadanie dofinansowane było przez Gminę Wadowice.

pwd. Joanna Kręcichwost

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x