Nie żyje Marcin Biskup – były bramkarz i trener bramkarzy w Kalwariance

To szokująca i wielce smutna wiadomość dla beskidzkiego środowiska sportowego. Były szkoleniowiec zespołów piłkarskich w naszym regionie Marcin Biskup nie żyje.

To szokująca i wielce smutna wiadomość dla beskidzkiego środowiska sportowego. Były szkoleniowiec zespołów piłkarskich w naszym regionie Marcin Biskup nie żyje.

Marcin Biskup był absolwentem AWF w Krakowie. Jako zawodnik występował na pozycji bramkarza, będąc wychowankiem bielskiego BBTS-u Włókniarz. Ponadto grał także w IV-ligowej Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska (gdzie prowadził dodatkowo zajęcia dla bramkarzy), i w BKS-ie Stali. W 1995 roku, wskutek kontuzji wiązadeł krzyżowych, przerwał karierę piłkarską i zajął się pracą trenerską. Prowadził trampkarzy i juniorów BBTS, następnie juniorów BKS. W 2003 r. związał się z Rekordem, szkoląc wpierw grupy młodzieżowe, a następnie zespół seniorów futsalu, z którym awansował do Ekstraklasy. W 2011 r. powrócił na „duże” boiska, przejmując wówczas IV-ligowy LKS Czaniec i uzyskując z nim awans do III ligi opolsko-śląskiej. Od listopada 2012 r. Biskup objął trenerskie stery w IV-ligowym Drzewiarzu Jasienica, z kolei zimą 2014 r. zakotwiczył jako trener w czechowickim MRKS-ie, mając znaczący udział w zdobyciu przez drużynę mistrzostwa ligi okręgowej.

Od tego czasu nie prowadził żadnej drużyny, zapowiedział zresztą nie tak dawno na naszych łamach rozbrat z „trenerką” podczas ostatniego z udzielonych wywiadów w mediach… – Miałem kilka telefonów z klubów, a z czterema z „okręgówki” prowadziłem wstępne rozmowy. Były to fajne propozycje, z których w normalnych okolicznościach zapewne bym skorzystał. Powiedziałem sobie jednak, że kończę z trenerką. Postanowiłem poświęcić się pracy zawodowej oraz rodzinie. Przygodę z piłką nożną uważam za etap zamknięty, choć jak wiadomo, ciągnie wilka do lasu – przyznał Marcin Biskup.

Marcin Biskup zmarł nagle 17 lutego 2019 r. nad ranem na lotnisku w Krakowie-Balicach. Miał 48 lat.

Nabożeństwo żałobne za Śp. Marcina Biskupa, odbędzie się w dniu 21 lutego (czwartek) o godz. 10:00 w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, po czym nastąpi przejazd na cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej. Wystawienie trumny ze Zmarłym w kościele od godz. 9:30. Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji, zamiast kwiatów można złożyć datki na cele charytatywne. [*]

fotografia i tekst: Sportowe Beskidy.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x