Nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci już od 17 sierpnia!

Czy wasze dzieci lubią naukę i są ciekawe świata? Jeśli tak, nie może ich zabraknąć wśród studentów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 17 sierpnia w WCK rusza nabór na rok akademicki 2020/2021!

Czy wasze dzieci lubią naukę i są ciekawe świata? Jeśli tak, nie może ich zabraknąć wśród studentów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 17 sierpnia w WCK rusza nabór na rok akademicki 2020/2021!

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów WCK, działający od października 2014 roku. Od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem. W roku akademickim 2019/2020 w zajęciach brało udział 145 młodych Studentów. Pomimo, że drugi semestr był w tym roku nietypowy, WCK nie poddało się i kontynuowało zajęcia dla dzieci online, które również cieszyły się ich dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Zasady działania WUD również w tym roku będą dostosowane do ogólnie ustalonych norm i zasad bezpieczeństwa.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to miejsce, w którym najmłodsi z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów, mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób, różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń odbywających się na miejscu, wyjeżdżają również na zajęcia na uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Pedagogiczny, który jest patronem WUD, a także mają możliwość udziału w zajęciach fakultatywnych (Klub Młodego Architekta, Pracownia Niesamowitości, Laboratorium Młodego Badacza, Śladami Wielkich Wynalazców). Studentami mogą zostać dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia (zakres 1 – 6 klasy szkoły podstawowej).

Zgłoszenia na Uniwersytet przyjmowane będą od 17 sierpnia,  wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Wadowickiego Centrum Kultury. Razem z formularzem, zamieszczony zostanie regulamin WUD oraz zarządzenie Dyrektora WCK, określające wysokość opłat w roku akademickim 2020/2021.

Po przeprowadzonym naborze, Studenci będą mieli możliwość zapisać się na zajęcia fakultatywne takie jak: Klub Młodego Architekta, Laboratorium Młodego Badacza, Pracownię Niesamowitości oraz zupełną nowość – Mali Detektywi oraz Inżynierzy na start, o czym zostaną poinformowani drogą mailową.

Z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami fakultatywnymi, WCK od 17 sierpnia prowadzić będzie również nabór na Klub Młodego Architekta, Laboratorium Młodego Badacza oraz Pracownię Niesamowitości dla dzieci spoza Uniwersytetu (nie będących Studentami i nie aplikujących na najbliższy rok akademicki).

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x