Na drodze do sukcesu – debiutancki utwór Natalii Opyrchał

11 listopada w popularnym serwisie internetowym YouTube ukaże się debiutancki utwór Natalii Opyrchał, młodej i utalentowanej wokalistki. Autorska kompozycja Natalii – ,,Kto pomoże mi”, opowiada o nieszczęśliwej miłości i rozterce uczuciowej, która może spotkać każdego.

Piosenka została stworzona wraz z gronem wspaniałych muzyków, a teledysk nagrano w Wadowicach z gościnnym udziałem modela Kamila Nizińskiego, znanego m.in. z teledysku C-BooL – Never Go Away.

Zespół Natalii w swej twórczości postawił na pop z domieszką elektronicznego grania. Grupa posiada oryginalny skład, ponieważ miejsce popularnej gitary elektrycznej zajęły – skrzypce elektryczne. Formacja gra swoje autorskie piosenki, których komponowaniem zajmuje się Antoni Kulka-Sobkowicz, natomiast teksty pisze Natalia Opyrchał. Każdy z członków wnosi do zespołu coś nowego i oryginalnego. Wszystkie próby kończą się masą nowych pomysłów, a każdy z muzyków może poszczycić się ukończeniem Akademii Muzycznej.

,,Naszym celem, a zarazem marzeniem jest zyskanie jak największej liczby odbiorców, którzy pokochają naszą muzykę.”- mówi Natalia.

Natalia Opyrchał – 22-letnia wokalistka i autorka tekstów, ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim (kierunek: wokalistyka estradowa), a także Uniwersytet Ekonomiczny na wydziale finansów i prawa. Laureatka wielu konkursów m.in. Talentów Małopolski. Od dziecka uczyła się grać na gitarze i pianinie. Jej ulubionym gatunkiem muzycznym zawsze był rock, pop, a także soul.

Jej talent odkrył pianista – Bogusław Ciapa, były dyrektor szkoły podstawowej w Zebrzydowicach, podczas przesłuchań do chóru szkolnego. Wraz z nim wokalistka brała udział w licznych konkursach na szczeblu małopolskim i ogólnopolskim. Następnie podjęła edukację w szkole muzycznej YAMAHA w Wadowicach pod opieką Rafała Żura.

Natalia brała udział w wielu projektach muzycznych. Początkowo śpiewała covery znanych utworów, ale już wtedy tworzyła własne kompozycje. Jej największym marzeniem było założenie własnego zespołu. Występy na scenie zawsze dawały jej nie tylko ogromną radość, ale przede wszystkim poczucie artystycznego spełnienia. Z biegiem czasu zrezygnowała ze śpiewania coverów i skupiła się na własnej twórczości, pisze coraz więcej tekstów, ponieważ twierdzi, że muzykę kreuje się po to, by powiedzieć słuchaczom coś o sobie.

Na samym początku spotykała się z muzykami w swoim garażu.

,,Rodzice zamykali wszystkie drzwi, bo było tak głośno, że nikt nie mógł spać”- śmieje się Natalia.

Skład zespołu zmieniał się wiele razy, a obecnie tworzą go:

  • Antoni Kulka – Sobkowicz – skrzypek, kompozytor, autor muzyki do przedstawień teatralnych, filmów, oraz instalacji przestrzennych, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Współtwórca „The Saints” i „Max Klezmer Band”. W 2018 roku reprezentant Polski na międzynarodowych warsztatach dla kompozytorów muzyki filmowej „Envision Sound” w Kijowie.

  • Gertruda Szymańska – perkusistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej, stypendystka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracująca m.in. z takimi artystami jak: Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Kuba Badach, Katarzyna Groniec, Hanna Banaszak, Grażyna Łobaszewska, Joanna Liszowska, Marian Opania, Justyna Steczkowska, Mariusz Kiljan, Maria Peszek.

  • Paweł Kluba – basista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, który w swoim dorobku współpracował m. in. z Andrzejem i Mają Sikorowskimi, Katerine Avgoustakis, Januszem Radkiem (La Dolce NRD), Grażyną Łobaszewską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej – FMF (Pixar).

  • Mateusz Krystian – pianista, klawiszowiec, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Współpracuje z wieloma formacjami, wykonując muzykę zarówno klasyczną jak i rozrywkową. Udziela się głównie jako muzyk sesyjny, współpracuje z wieloma artystami, teatrami i filharmoniami.

Natalia zapowiada, że ,,Kto pomoże mi” to dopiero namiastka tego, co zespół pokaże w najbliższym czasie. Wokalistka planuje publikację kolejnych utworów, a także nagranie autorskiej płyty.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x