Można już składać nowe wnioski o 500+

Od 1 sierpnia br. można składać wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Wnioski te powinny złożyć zarówno rodziny, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus”, jak i te, które są zainteresowane kontynuowaniem korzystania z otrzymywanego wsparcia.

Mieszkańcy naszej gminy mogą składać wnioski w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Możliwe jest również składanie wniosków w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu Emp@tia oraz systemów bankowości internetowej.

 

Wzór wniosku, instrukcja wypełniania, akty prawne, pytania i odpowiedzi oraz wszelkie inne informacje na temat świadczeń dla rodzin znaleźć można na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jeśli szukasz dodatkowych informacji, możesz skorzystać z przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informatora „Rodzina 500 plus”.

 

Znajdziesz w nim mnóstwo przydatnych i przystępnie podanych informacji, a także odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Z myślą o tych, którzy zechcą zasięgnąć informacji telefonicznie, uruchomiliśmy specjalne infolinie. Działają one w każdym urzędzie wojewódzkim. Numery infolinii dla poszczególnych województw udostępniamy tutaj

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x