Mieszkańcy i Radni przeciwni powstaniu punktu przeładunkowego odpadów kilkaset metrów od kalwaryjskiego rynku

W dniu wczorajszym (25 sierpnia) doszło do spotkania stron w sprawie modernizacji istniejącego PSZOK oraz realizacji stacji przeładunkowej i bazy transportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej na działce nr 2118 – czyli do powstania bazy przeładunkowej odpadów komunalnych (śmieci) z 4 gmin na ul. Sowińskiego czyli jakieś 200-300 metrów od Rynku!

Decyzja o powstaniu uciążliwego obiektu w Centrum Miasta, pod samym nosem pomnika kultury UNESCO, jakim jest Sanktuarium nie zdobyła zgody okolicznych mieszkańców, którzy jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko inwestycji. Na miejscu istniejącego PSZOK ma powstać baza przeładunkowa dla odpadów komunalnych z 4 gmin, które mają być tam zwożone i „przepakowane”. Takie inwestycje nie powinny być realizowane w centrum miasta. Może ona wpłynąć swoimi „czasowymi” wyziewami na miejsce spacerowe, których jest w Kalwarii jak na lekarstwo, niszcząc spokój okolicznych mieszkańców oraz dodatkowo mocno obniżając wartość okolicznych nieruchomości.

Warto wspomnieć, że spotkanie przed ustawowymi terminami zostało zwołane na wniosek Burmistrza Augustyna Ormantego. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy (strony postępowania), przedstawiciele inwestorów, Przewodniczący i członkowie Zarządów Osiedli, Radny Powiatowy oraz pracownicy Urzędu Miasta. Zarząd Osiedla nr 2 negatywnie wypowiedział się o inwestycji. Spotkanie spowodowało jednogłośne przyjęcie stanowiska Rady Miejskiej w dniu dzisiejszym (26 sierpnia), sprzeciwiające się tej inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się planami Modernizacji na BIP [link].

fot. esra su

0
Co o tym sądzisz?x

 

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x