Marzenie Karoliny – Pielgrzymka z Zabawy do Kalwarii

Bł. Karolina Kózkówna marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet oszczędności, aby kiedyś zrealizować ten pomysł. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej śmierć męczeńska.

Bł. Karolina Kózkówna marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet oszczędności, aby kiedyś zrealizować ten pomysł. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej śmierć męczeńska.

Bracia Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej postanowili więc podjąć jej marzenie i pomóc jej dopełnić je. Od dłuższego czasu kilku braci odczuwało przynaglenie do tego, by uczynić coś dla tej, która uprosiła tak wiele łask… I dlatego zdecydowali, aby przyprowadzić ją razem z młodymi w czterodniowej pielgrzymce. Po otrzymaniu relikwii Męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia będziemy towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust.

Łącznie mamy do przejścia ponad 100 km, które zamierzamy pokonać w cztery dni. W drodze będziemy przygotowywali się – przez konferencje, pracę w grupach, a zwłaszcza codzienną Eucharystię – do przeżycia odpustu Wniebowzięcia. Wiemy, że Karolina nie chce tej pielgrzymki dla siebie samej – jej radością jest prowadzenie nas do Maryi! – piszą na stronie internetowej Bracia Bernardyni.

Inicjatywa #marzenieKaroliny obejmuje nie tylko pielgrzymkę z Zabawy (z relikwiami bł. Karoliny) do Kalwarii Zebrzydowskiej (11-15 sierpnia), ale również Kalwaryjskie Dni Młodych (16-19 sierpnia) w trakcie centralnych obchodów Odpustu Sierpniowego. Nieprzypadkowo!

Samo przekazanie relikwii na ręce kustosza sanktuarium nastąpi 15 sierpnia. Następnie przez 3 dni będą trwały Kalwaryjskie Dni Młodych, w których uczestniczyć będą także inni młodzi, którzy nie brali udziału w pielgrzymce. Centralnym punktem będzie sobota, która podczas odpustu sierpniowego jest szczególnie poświęcona młodym. Będzie to okazja do modlitwy o czystą miłość, której wzorem jest Maryja, której cnoty naśladowała Karolina. Gośćmi spotkania będzie Jacek Pulikowski, Ruch Czystych Serc oraz zespół New Life’M.

Hymnem KDM-u będzie piosenka „Droga życia” w aranżacji Marii Krawczyk-Ziółkowskiej (słowa: o. Tarcycjusz, br. Celestyn)…

Już dziś zapraszamy Was wszystkich na to szczególne wydarzenie.

Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł, natomiast w Kalwaryjskich Dniach Młodych – 100 zł.

Wpłat należy dokonywać do 1 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: http://duszpasterstwo.bernardyni.pl/marzeniekaroliny/ tam także podano nr konta do wpłat.

Szczegółowe informacje można uzyskać także na facebooku.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x