MAJĄ WSPÓLNY CEL – POSTAWIĆ JAGÓDKĘ NA NOGI!

Niespełna 5 dni temu zawiązała się grupa pomocy z Izdebnika i okolic na portalu facebook, a wszystko po to by spełnić marzenie małej Jagody Labus. Marzenie … by móc w końcu zacząć chodzić na własnych nogach bez ortez i innych sprzętów.

Niespełna 5 dni temu zawiązała się grupa pomocy z Izdebnika i okolic na portalu facebook, a wszystko po to by spełnić marzenie małej Jagody Labus. Marzenie … by móc w końcu zacząć chodzić na własnych nogach bez ortez i innych sprzętów.

Jagoda ma obecnie 9 lat i od urodzenia choruje na rzadką chorobę – artrogrypozę – która między innymi cechuje się sztywnością stawów, przykurczami i niedorozwojem mięśni. (http://www.jagodalabus.pl/1procent.html)

Już w 2011 roku można było o niej usłyszeć w Izdebniku, gdzie strażacy z OSP Izdebnik zorganizowali wtedy festyn i mecz charytatywny z TVP Kraków na rzecz Jagody. Jagoda z rodzicami obecnie mieszka w Chorzowie. Jej mama pochodzi z Izdebnika i prawie cała Jej rodzina tam mieszka.

„Kiedy urodziła się Jagoda, diagnozy zwaliły nas z nóg : ,,Macie Państwo roślinkę”. Lekarze nie owijali w bawełnę…: ,,lepiej byłoby gdyby miała porażenie mózgowe, bo wiedzielibyśmy jak ją leczyć”…. takie słowa też usłyszeliśmy. Artrogrypoza – kto słyszał o takiej chorobie? Rzeczywiście jest to rzadka choroba i niewiele dzieci w Polsce na nią cierpi, na szczęście my nigdy nie przestaliśmy wierzyć w to, że córeczka będzie samodzielna. Jagódka ma 9 lat, przeszła już wiele operacji w Polsce i Niemczech, zaczęła chodzić w ortezach. Dziecko jest jednak coraz cięższe i nóżki nie dają rady utrzymać jej ciężaru, przykurcze pod kolanami są coraz większe. Jagoda chodząc na ugiętych kolanach szybko męczy się i nie jest w stanie pokonywać dużych dystansów.” – mówi nam Mieczysława Labus, mama Jagody.

To właśnie w rodzinie i znajomych jest siła i moc. Ciocie Jagody założyły na portalu facebook grupę, na której można licytować przeróżne przedmioty; ubranka dziecięce i dla dorosłych, książki, a nawet ciasta i … produkty pszczele  Jest już prawie 800 osób, i z dnia na dzień przybywa członków grupy jak i przedmioty do zlicytowania.

Pod linkiem znajdziecie właśnie tą grupę:

https://www.facebook.com/groups/405312976841858/406399716733184/?comment_id=407802933259529&notif_id=1570385032110807&notif_t=group_comment_follow

Dodatkowo powstały dwie zbiórki publiczne na portalach: https://zrzutka.pl/87cdhw i https://www.siepomaga.pl/en/jagoda-labus?fbclid=IwAR0-VCdKky5IcCgb3czjBjU2FET21xY3aviJ1vJbu-TWoDDDvpRutDd0XHQ

To wszystko dla Jagódki, dla której otworzyły się w tym roku nowe drzwi do jej marzenia. Otóż w Warszawie otworzył się Europejski Instytut Paleya, gdzie Dr Paley leczy dzieci z ciężkimi wadami kończyn dolnych.

,,Państwa córka będzie chodziła na wyprostowanych kolanach i nie będzie już potrzebowała ortez”! – te słowa usłyszeliśmy gdy byliśmy u niego na konsultacji w Warszawie. To zdanie wypowiedział w obecności Jagody- tak więc nie możemy powiedzieć dziecku- ,,Tak się nie stanie bo nas po prostu na to nie stać” – mówi Mieczysława Labus

Dlatego potrzeba wielkich serc ludzi dobrej woli, którzy pomogą uzbierać kwotę 370 tysięcy na operację dla Jagódki. Czasu jest mało, bo do końca roku. Operacja jest zaplanowana na luty 2020 rok.

„Wspaniale, gdy widzi się jak ludzie chcą pomagać. Jeśli to się uda, to Jagódka by w przyszłym roku poszła na swoją komunie …. o własnych nogach. Czy to by nie było piękne?” – mówi nam ze wzruszeniem Ania Bogdał, ciocia Jagódki i pomysłodawczyni grupy na facebook – Pomoc dla Jagódki Labus

Oprócz wpłat, które można dokonać na zrzutce i siepomaga, Jagoda objęta jest fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Tam również, prowadzona jest zbiórka – https://mimowszystko.org/pomagam/?subkontowicz=labus-jagoda

Podajemy dane do przelewu:

Fundacja Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”
ul.S.Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków
BZ WBK S.A. 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343
tytułem: JAGODA LABUS

Zachęcamy do pomocy tej małej wojowniczce!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x