Koncerty organowe w Bazylice Wadowickiej

W najbliższą niedzielę w wadowickiej Bazylice rozpoczyna się cykl koncertów organowych. W tym roku organistom towarzyszyć będą również inni muzycy, a na pierwszym koncercie zaśpiewa chór Cantantes Angelicus.

Wadowickie koncerty organowe od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem melomanów. W tym roku organizatorzy proponują poszerzoną formułę i zapraszają na cykl koncertów w ramach Papieskiego Festiwalu Organowego, które odbędą się przez cztery najbliższe niedziele. Na pierwszym koncercie w niedzielę 26 czerwca o godzinie 16.00 zagra Dariusz Bąkowski-Kois, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, muzyk który ze swoimi recitalami występował w najbardziej prestiżowych miejscach w Europie. W drugiej części niedzielnego koncertu wystąpi żeński chór Cantantes Angelicus, laureat wielu festiwali, konkursów i przeglądów.

W kolejną niedzielę 3 lipca w wadowickiej Bazylice koncertować będzie dyrektor artystyczny wadowickiego festiwalu, organista katedry wawelskiej prof. Witold Zalewski oraz Hanna Zalewska, laureatka wielu konkursów dla młodych muzyków. W następne niedziele dla wadowickich melomanów na organach zagrają: Andrzej BiałkoBogdan Narloch oraz Roman Gryń  na trąbce.

Wszystkie koncerty są bezpłatne i zaczynają się o godzinie 16.00.

Festiwal organizuje Wadowickie Stowarzyszenie VICTORIA przy współpracy Wadowickiego Centrum Kultury oraz Bazyliki Ofiarowania NMP.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x