Koncert Małej Armii Janosika w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotni wieczór na Placu Rajskim Sanktuarium Kalwaryjskim, wystąpiła „Mała Armia Janosika”. Koncert był dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II w 20 rocznicę Jego II Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Papież sprawował wówczas ostatnią Eucharystię na polskiej ziemi. 

19 sierpnia 2022 roku minęło 20 lat od II Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wówczas to sprawował On ostatnią Eucharystię na polskiej ziemi. Koncert był nawiązaniem do tej rocznicy oraz hołdem złożonym Janowi Pawłowi II.

W czasie koncertu nie zabrakło utworów góralskich, religijnych oraz ulubionej pieśni Papieża „Barki”. W repertuarze znalazły się także pieśni legionowe oraz popularne jak „Parostatek”, „Szczęśliwej drogi już czas”. 

Koncertowi Małej Armii Janosika towarzyszyły fragmenty najważniejszych homilii Jana Pawła II, wspomnienia jego pielgrzymek do Polski i fragmenty „Tryptyku Rzymskiego.

W tym koncercie było wszystko, zaczynając od modlitwy, poprzez doskonale wykonane utwory, radość wykonawców, grę świateł, a kończąc na zachwycie publiczności. Największa góralska kapela w naszym kraju porwała swoim występem kilka tysięcy widzów zgromadzonych przed Bazyliką.

Mała Armia Janosika to największa góralska kapela w Polsce, licząca obecnie 180 osób w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Zespół znany jest zarówno w kraju, jak i za granicą, a oprócz repertuaru folklorystycznego wykonuje też utwory rozrywkowe, patriotyczne i religijne.

Patronat Honorowy nad koncertem objął Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski, Kardynał Stanisław Dziwisz, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Głównym partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie, a partnerem Energylandia.

fot. Andrzej Famielec
fot. Tomasz Baluś

 

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x