Jaki krzyż na ścianę wybrać? Gdzie go powiesić?

Krzyż stanowi symbol, który funkcjonuje w różnych kulturach w wielu zakątkach świata. Dla chrześcijan jest on znakiem Bożej miłości do człowieka oraz odkupienia. Przypomina on również wiernym o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią, a także jest symbolem zbawienia. Co istotne, krzyż powinien wisieć w domu każdego, kto chce pogłębiać swą relację z Bogiem i oddawać się religijnej refleksji w domowym zaciszu. Dowiedz się, jaki krzyż na ścianę wybrać oraz gdzie go powiesić.

Krzyż na ścianę – dlaczego warto mieć go w domu?

Krzyż jest postrzegany przez wiele osób jako znak cierpienia – w końcu przypomina on o ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Wierni powinni jednak pamiętać, że to również symbol nieskończonej miłości Zbawiciela, która jest do nas nieprzerwanie kierowana. Zginął On za ludzkie grzechy, aczkolwiek zrobił to z własnej woli – nie z przymusu. Był to wybór, który został dokonany w miłości. Zdecydowanie warto posiadać w swym domu krzyż, aby przypominał nam on o miłości Chrystusa oraz Boga skierowanej do każdego człowieka.

Dom wiernego powinien być przepełniony miłością do Boga i Jezusa – domownicy powinni pamiętać o istocie modlitwy, jak i umieszczać w pomieszczeniach symbole religijne, które odzwierciedlają wspomnianą adorację. Krzyż to znak ofiarnej miłości Zbawiciela, który skłania do refleksji religijnej, a także wzmacnia wiernych w walce z grzechem.

Krzyż na ścianę – jaki wybrać?

W wielu domostwach możemy zobaczyć zarówno krzyż łaciński, przybierający prostą formę – nie ukazujący postaci Jezusa – jak i krzyż z wizerunkiem Syna Bożego. Modeli oraz wzorów krzyży jest niezwykle dużo, przy czym dostępne są one w formach wykonanych z różnych materiałów. Jaki krzyż powiesić w domu?

Krzyż drewniany na ścianę

Wykorzystanie drewna do produkcji krzyża pozwala na osiągnięcie dużej różnorodności kształtów oraz wykończeń – to materiał ponadczasowy, bardzo elegancki. Drewniany krzyż będzie odpowiedni zarówno do klasycznych pomieszczeń, jak i nowoczesnych wnętrz.

Krzyż metalowy na ścianę

Krzyże metalowe wyróżniają się połyskującą powierzchnią – jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne. Taki krzyż na ścianę, posiadający klasyczne przedstawienie Zbawiciela, to wybór, które będzie idealny dla osób ceniących tradycję. Będzie on jednak odpowiedni nie tylko do stonowanych mieszkań, ale i pomieszczeń o nowoczesnym wystroju.

Niezależnie jednak od tego, czy wolimy klasyczne krzyże, czy może te bogate w różnorodne zdobienia, warto wybrać produkty wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Krzyże metalowe wyróżniające się wysoką jakością znajdziesz na https://www.holyart.pl/artykuly-religijne/krucyfiksy/krucyfiksy-krzyze-metal.

Krzyż szklany na ścianę

Krzyż wykonany ze szkła jest rozwiązaniem, które niezaprzeczalnie zachwyca nasze oczy. Mogą być one wykonane w przeróżnych barwach – do ich stworzenia można użyć m.in. niebieskiego bądź zielonego materiału, dzięki czemu zyskują one wręcz niepowtarzalny charakter. To nowoczesny design, który nadaje całemu pomieszczeniu oryginalnego wyglądu.

Krzyż ceramiczny na ścianę

Wyrobem niezwykle eleganckim są krzyże ceramiczne – mogą być one wykonane w całości z tego materiału bądź, przykładowo, zostać stworzone z drewna i posiadać porcelanową figurę Jezusa. Takie połączenia nadają krzyżowi wyrazu przepełnionego elegancją oraz niebywałą delikatnością.

Doskonale prezentuje się również krucyfiks z szamotu – cechuje się on prostotą oraz wykwintnymi kształtami. Taki produkt jest początkowo wyrabiany w glince, aby następnie być wypalany w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza. To proces bardzo czasochłonny, który wymaga dużej precyzji działania.

Gdzie powiesić krzyż?

Krzyż najczęściej wieszany jest nad drzwiami – w tym nierzadko tuż nad wejściem do domu – ale warto pamiętać, że nie ma uniwersalnego miejsca, w którym musimy to zrobić. Nie oznacza to jednak, że umiejscowienie krzyża pozostaje bez znaczenia, gdyż wskazuje to na nasz stosunek do znaku miłości Boga i Jezusa. Nie powinien być on upchnięty między obrazami, a także w mało widocznym, przysłoniętym miejscu – przez to krzyż może pozostać niezauważony.

Krzyż warto powiesić w miejscu, które jest dobrze widoczne – najlepiej, abyśmy o poranku mogli na niego spojrzeć, rozpoczynając dzień od wspomnienia o symbolu miłości i cierpienia. Ponadto, powinien być on umiejscowiony w taki sposób, abyśmy w ciągu dnia mogli szukać w nim wsparcia i umocnienia w walce z grzechem.

Krzyż niezaprzeczalnie kryje w sobie bogatą symbolikę, przypominając wiernym o istocie religii w ich życiu – z tego powodu powinien się on znaleźć w domu każdego chrześcijanina.

About Author

Reklama