IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich do VI finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Funkcjonariusze z powiatu wadowickiego nie stanęli na podium, ale zdobyli wysokie – IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich do VI finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, którym warto się pochwalić. Reprezentantom naszego powiatu tj: sierż. szt. Ewie Pochopień – Sarna z Zespołu Wykroczeń KPP w Wadowicach oraz sierż. szt. Dominikowi Para z Rewiru Dzielnicowych KP w Andrychowie

Funkcjonariusze z powiatu wadowickiego nie stanęli na podium, ale zdobyli wysokie – IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich do VI finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, którym warto się pochwalić. Reprezentantom naszego powiatu tj: sierż. szt. Ewie Pochopień – Sarna z Zespołu Wykroczeń KPP w Wadowicach oraz sierż. szt. Dominikowi Para z Rewiru Dzielnicowych KP w Andrychowie serdecznie gratulujemy.  

17 maja 2018 roku, na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się wojewódzkie eliminacje do VI finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zawody miały na celu upowszechnienie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy wśród policjantów realizujących podstawowe zadania w służbach prewencyjnych, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także umocnienie wizerunku sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym.

W zmaganiach o tytuł najlepszych policyjnych ratowników z kwalifikowanej pierwszej pomocy rywalizowało 21 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie KPP i KMP garnizonu małopolskiego oraz Oddział Prewencji Policji w Krakowie.

Turniej składał się z dwóch konkurencji. W pierwszej kolejności drużyny przystąpiły do testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy, natomiast kolejny etap był związany z udzieleniem w pozorowanej sytuacji kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie pieszej, potrąconej przez samochód.

Klasyfikacja zespołowa przedstawiała się następująco:

I MIEJSCE – Oddział Prewencji Policji w Krakowie

II MIEJSCE – Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

III MIEJSCE – Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Wyłoniony w trakcie eliminacji wojewódzkich patrol reprezentował będzie Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w VI Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą się w Szkole Policji w Słupsku w dniach 28 – 30 maja 2018 roku. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

zdjęcia: KWP Kraków

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x