I Spławikowe Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej - fot. Koło PZW Kalwaria Zebrzydowska

I Spławikowe Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotni poranek ( 23 czerwca 2018 ) zaczęli przybywać na łowisko Stawy Czerna, uczestnicy I Spławikowych Mistrzostw Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sumie o zwycięstwo rywalizowało 32 zawodników z różnych stron województwa małopolskiego ,śląskiego a nawet jeden z uczestników przyjechał z województwa lubuskiego. Po dwóch godzinach przygotowań oraz czterech godzinach wędkowania i zważeniu złowionych ryb okazało się, że pierwszym w historii Spławikowym Mistrzem Kalwarii został Tomasz Mucha z kalwaryjskiego Koła PZW. Drugie miejsce zdobył Surzyn Tomasz z Białki, a trzeci na podium był Tomasz Pecuch z Bielska – Białej. Tuz poza podium uplasował się Stanisław Basiorka z Koła PZW Andrychów WSW, który w przeszłości był członkiem Zarządu Koła PZW w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzień później odbyły się natomiast pierwsze w historii Koła Towarzyskie Drużynowe Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska. W szranki stanęło 10 trzyosobowych zespołów z terenu województwa małopolskiego oraz śląskiego. Najlepszą ekipą okazała się drużyna PZW Krzeszowice.

Puchar za złowienie największej  ryby podczas  zawodów zdobył Jerzy Zięba z drużyny reprezentującej PZŁ Jarząbek Kalwaria Zebrzydowska.