haus 342

Dobry moment na zakup OKIEN do domu

Jak to zwykle bywa na wiosnę rusza sezon robót budowlanych. Wystarczy krótka przejażdżka po okolicy i nie sposób przegapić sporą ilość rozpoczętych i niezakończonych budów. W ciągu ostatnich kilku lat nowe domy jednorodzinne powstawały jak grzyby po deszczu. To zasługa boomu gospodarczego, który wiosną tego roku został czasowo zamrożony z powodu pandemii koronowirusa. Jednak w dalszym ciągu spora część domków czeka na wykończenie pod klucz. To marzenie każdego inwestora.

Jak to zwykle bywa na wiosnę rusza sezon robót budowlanych. Wystarczy krótka przejażdżka po okolicy i nie sposób przegapić sporą ilość rozpoczętych i niezakończonych budów. W ciągu ostatnich kilku lat nowe domy jednorodzinne powstawały jak grzyby po deszczu. To zasługa boomu gospodarczego, który wiosną tego roku został czasowo zamrożony z powodu pandemii koronowirusa. Jednak w dalszym ciągu spora część domków czeka na wykończenie pod klucz. To marzenie każdego inwestora.

Jesteśmy skazani na rezygnację z marzeń, a może skazani na promocyjne oferty? Wszystko zależy od naszego punku widzenia i podejścia do obecnej sytuacji. Dla niektórych będzie to okres wegetacji, a dla innych okres polowania na okazje. 

Większości inwestorów czekała na wiosnę 2020 by ruszyć dalej z budową; zamówić i zamontować stolarkę otworową – okna, drzwi, rolety i bramę garażową. Dla sprawnej ekipy montaż stolarki to zwykle jeden dzień. Wybór i decyzja o zakupie towarów przez inwestora to już dłuższa droga.

W punktach handlowych właśnie ruszyły wiosenne promocje na zakup stolarki okiennej.

Sytuacja spowodowana częściowym spowolnieniem w gospodarce wymusiła na producentach i dealerach promocje, o których można by tylko pomarzyć w roku ubiegłym. W ofercie wielu firm znalazły się okazje mniej lub bardziej przekonywujące do zakupów. Na uwagę zasługuje wiosenna promocja firmy Dom Kompleksowo z Andrychowa, gdzie na inwestorów czekają bez dopłaty eleganckie zawiasy DESIGNO do zamówionych okien oraz tzw. ciepły montaż stolarki. Obie promocje można łączyć, więc chętnych nie zabraknie.

Ceny okien ruszą w górę

Podejście typu – „Zaczekamy, jak epidemia trochę potrwa to producenci obniżą marże, bo nie będą mieli zamówień i okna będą tanieć” mało prawdopodobne, aby się sprawdziło na dłuższą metę.

Według przedstawiciela firmy Dom-Kompleksowo, większość producentów stolarki otworowej czeka z podwyżkami na pierwsze sygnały o odmrożeniu gospodarki.

Z czego to wynika, możemy się dowiedzieć z wypowiedzi dyrektora jednego z największych producentów stolarki okiennej w Polsce – „Po pierwsze – z początkiem roku 2020 producenci w tym i My musieliśmy podnieść wynagrodzenia w związku z ustawą o wynagrodzeniu minimalnym, dodatkowo wzrosły znacząco ceny prądu !, i to jest fakt. Każdy producent w okresie kwiecień – maj podnosi ceny okien. I tak by się stało gdyby nie epidemia. Epidemia zamroziła ceny na poziomie zimowym. Więc ceny zimowe mamy w kwietniu i prawdopodobnie w pierwszej części maja. Drugim bardzo ważnym argumentem jest fakt bardzo słabej polskiej złotówki. Kurs Euro/PLN od miesiąca przekracza 4,5 PLN za 1 Euro. A przecież materiały w tym profile, okucia kupujemy właśnie w Euro. W wyniku tego (pomimo cen zimowych na okna) tracimy ponad 5%!!! w stosunku do kursu 4,3 – który był średnim w długim okresie czasu. Mamy więc kumulację – rabat zimowy i niekorzystny kurs Euro. Okna więc NA PEWNO nie będą tanieć. Bo nie mają już z czego !!! Ich cena za to NA PEWNO pójdzie w górę po pierwszych oznakach odmrożenia gospodarki i powrocie do normalności. Teraz jest więc zatem najlepszy czas na zakup okien.”

Wycena okien bez wychodzenia z Domu
Couple studying in a bar in front of a laptop

Sporo firm pracuje dzisiaj zdalnie, w ten sam sposób można otrzymać wycenę a nawet zamówić stolarkę do własnego domu. Dla firmy Dom-Kompleksowo z Andrychowa powoli staje się to standardem. Jak przekonuje właściciel firmy, Pan Krzysztof Smolec – „ Otrzymujemy wiele zapytań, czy w obliczu aktualnej sytuacji nasza firma pracuje tak jak dotychczas. Uprzejmie informujemy, że działamy bez zmian. W trosce o Państwa potrzeby staramy się wywiązywać z podejmowanych zleceń. Działamy z zaangażowaniem, spełniając najwyższe normy bezpieczeństwa. Nasi pracownicy działu handlowego oraz montażyści działają bez zmian i jesteśmy do Waszej dyspozycji. Rozumiemy, że relacje bezpośrednie są dzisiaj częściowo ograniczone, jednak nasz system komunikacji pozwala zostać z Państwem w kontakcie. Nasi handlowcy chętnie doradzą w wyborze produktów i przygotują wycenę zdalnie.”

Wynika z tego, że obecna sytuacja związania z różnymi ograniczeniami w prowadzeniu działalności, niektórym firmom nie utrudnia profesjonalnie wywiązywać się z powierzonych zleceń.

Dla przykładu – promocja wiosenna na zakup stolarki okiennej firmy Dom-Kompleksowo:

http://www.dom-kompleksowo.pl/promocja-wiosna/

About Author

Reklama