Co czeka nas na Dniach Kalwarii 2019

Tegoroczne Dni Kalwarii będą odbywały się w terminie 15-16 czerwca br. na stadionie MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

Tegoroczne Dni Kalwarii będą odbywały się w terminie 15-16 czerwca br. na stadionie MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

 

W sobotę (15 czerwca) przewidziane są występy Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej, zespołu Kiwi z Zatora oraz pochodzącej z Zebrzydowic Natalii Opyrchał z zespołem. Kalwaryjskiej publiczności zaprezentuje się zielonogórski Kabaret Zachodni. Gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Krystyna Giżowska, znana z przeboju „Złote obrączki”. Dzień zakończy się zabawą taneczną na kortach MKS „Kalwarianka”.

Natomiast w niedzielę (16 czerwca) wystąpią zespoły taneczne CKSiT i zespół ze szkoły Muzycznej Yamaha z Wadowic. Po młodych wykonawcach zagra krakowski kwartet Alergen. Gwiazdą wieczoru będzie znana piosenkarka Patrycja Markowska. Natomiast drugim gwoździem programu będzie góralski zespół Baciary. Dni Kalwarii tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

Ponadto w programie wiele innych atrakcji, między innymi: pokaz karate, zespoły regionalne, stoiska tematyczne, animacje dla dzieci, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne.

W tym roku świętujemy dwudziestą rocznicę wpisania Kalwarii na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Organizatorami wydarzeń są: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

 

 

Sylwetki wybranych wykonawców:

PATRYCJA MARKOWSKA – wokalistka popowo-rockowa, ma na koncie osiem albumów, ostatni z 2019 roku pt. „Droga” wydany z Grzegorzem Markowskim, liderem zespołu Perfect. Zadebiutowała solo w 2001 roku. Za debiutancki album otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Najpopularniejsze utwory: „Świat się pomylił”, „Kołysanka”, „Kilka prostych prawd”, „Za nas dwoje”. Jej piosenki często goszczą na antenach ogólnopolskich stacji radiowych.

 

 

ZESPÓŁ BACIARY – powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”. Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces (informacja ze strony internetowej zespołu).

 

 

 

KABARET ZACHODNI – czwórka artystów, którzy tworzyli wcześniej jako kabaret Słuchajcie oraz Babeczki z rodzynkiem. Wywodzą się i działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy.

 

 

KRYSTYNA GIŻOWSKA – piosenkarka muzyki rozrywkowej. Jej solowa kariera rozpoczęła się na festiwalu piosenki w Soczi w 1976 r. zdobyciem II nagrody, kolejne lata przynosiły kolejne nagrody w międzynarodowych i krajowych konkursach wokalistycznych. Największe przeboje: „Złote obrączki”, „Nie było ciebie tyle lat”, „Przeżyłam z tobą tyle lat”, „W drodze do Fontainebleau”, „Blue box”, „Koncert na światło i cień”, „Samotność czeka na peronie”. Zanim poszła własną drogą estradową jako amatorka śpiewała w zespole Transportowiec w Koszalinie, brała udział w konkursach piosenki Polskiej, Żołnierskiej, Giełdach Piosenki zajmując I miejsca. Współpracowała z Big Bandem oraz zespołem „Flotyllą”.

 

 

ALERGEN – krakowski kwartet, który grający od 2005 r. Zasłynął z piosenki „Kiedy odejdziesz”. Kolejny kawałek „Gorąca krew” nominowany do Jedynkowego Przeboju Wakacji (2014) Polskiego Radia Jedynka, obecny na listach przebojów w Polsce, UK oraz USA utwierdziły pozycję zespołu ALERGEN jako jednego z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia pop/rock. W 2017 r. singiel „Zaczekam na lepszy czas” dzielnie okupował pierwsze miejsca list przebojów w rozgłośniach radiowych.

 

KIWI – zespół grający muzykę pop z domieszką funky, blues, rock. Formację tworzą młodzi muzycy, dla których inspiracją muzyczną są tacy wykonawcy jak Earth Wind & Fire, Bruno Mars.Tworzą własne kompozycje na duży ośmioosobowy skład wraz z sekcją dętą

 

NATALIA OPYRCHAŁ Z ZESPOŁEM – młoda wokalistka pochodząca z Zebrzydowic, która wspólnie z profesjonalny zespołem wydała singiel „Kto pomoże mi”, zapowiadający debiutancką płytę. Ukończyła akademię muzyczną, jest laureatką wielu konkursów wokalnych.

 

tekst: CKSiT Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x