Centrum Dietetyczne Naturhouse Wadowice – skutki nadwagi i otyłości!

Nadwaga i otyłość nie są jedynie problemem estetycznym, ale stanowią coraz bardziej powszechny problem zdrowotny, dotyczący coraz większej liczby osób – nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. W związku z tym chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, jakie zagrożenia dla zdrowia niesie za sobą zbyt wysoka masa ciała.

Nadwaga i otyłość nie są jedynie problemem estetycznym, ale stanowią coraz bardziej powszechny problem zdrowotny, dotyczący coraz większej liczby osób – nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. W związku z tym chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, jakie zagrożenia dla zdrowia niesie za sobą zbyt wysoka masa ciała.

NADWAGA A OTYŁOŚĆ

Nadwaga jest definiowana jako nadmierna masa ciała, której wartość przekracza normy wagi zdrowej (swoją zdrową wagę można określić podczas konsultacji z dietetykiem). Następstwem nadwagi jest otyłość, o której mówimy gdy zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie kobiety przekracza 30% całkowitej masy ciała, a u mężczyzn 25%.

PRZYCZYNY GROMADZENIA KILOGRAMÓW

Skupiając się na temacie konsekwencji wynikających z nadwagi czy otyłości, warto zastanowić się co jest powodem gromadzenia się nadmiernych kilogramów. Przyczyn nadwagi jest wiele – począwszy od dziedziczenia skłonności do tycia czy zaburzeń hormonalnych, po czynniki na które mamy bezpośredni wpływ. Najczęściej spotykamy się z drugą możliwością. Bywa tak, że przyczyny wzrostu kilogramów są nam znane, ale nie do końca jesteśmy świadomi co robimy źle i nie potrafimy na nie wpłynąć: nadmierne spożywanie produktów wysoko przetworzonych, brak ruchu, objadanie się, nieregularność posiłków, słone i słodkie przekąski, napoje gazowane…. lista jest długa. Często nie zdajemy sobie sprawy jak pozornie drobne „grzechy” wpływają na stan naszego zdrowia.

GROŹNE SKUTKI

Otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób takich jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca 2 stopnia, a nawet niektóre nowotwory. Przykładowo – gdy wartość BMI przekracza liczbę 30, ryzyko wystąpienia cukrzycy jest aż 42-krotnie większe u mężczyzn i aż 93-krotnie u kobiet w stosunku do osób ze zdrową masą ciała! Wraz z każdym przybranym kilogramem powyżej przyjętej normy, rośnie także ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, podwyższonego cholesterolu i uszkodzenia naczyń krwionośnych. Jeśli nie podejmiemy działań mających na celu utratę zbędnych kilogramów, możemy doprowadzić do zwyrodnienia stawów, trudności z oddychaniem, bezsenności, otłuszczenia narządów wewnętrznych, niedoborów składników mineralnych i ogólnego osłabienia organizmu. U osób z nadwagą czy otyłością już nawet niewielki ubytek masy ciała ma ogromny wpływ na poprawę wyników badań. Zredukowanie masy ciała o 5,5% pozwala obniżyć frakcję złego cholesterolu o prawie 12%.

JAK WALCZYĆ Z NADWAGĄ?

Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do naszej diety pomoże nam poprawić stan zdrowia, samopoczucie oraz wygląd. Warto więc podjąć walkę o swoje zdrowie! Choć często samodzielne poradzenie sobie ze zbędnymi kilogramami jest trudne, można skorzystać z pomocy specjalisty do spraw żywienia. Dietetyk po niezbędnych badaniach i pomiarach, a także przeprowadzeniu dokładnego wywiadu żywieniowo-medycznego dopasuje kompleksową i skuteczną kurację odpowiadającą na potrzeby danego organizmu. Należy pamiętać, że ludzie w zależności od wieku, wykonywanego zawodu, trybu życia i przebytych chorób znacznie różnią się od siebie. Dieta każdego z nas powinna więc być dobrana indywidualnie do naszych preferencji. Nie warto korzystać z gotowych ogólnie dostępnych kuracji, gdyż nawet te najpopularniejsze mogą być nieodpowiednie dla naszego organizmu.

POMOC DIETETYKA

Metoda Centrum Dietetycznego Naturhouse z Wadowic łączy w sobie efektywność, długofalowe rezultaty i przyjemność z metamorfozy. Od 2010 roku Naturhouse odchudza z powodzeniem w powiecie wadowickim a od ponad roku jest w nowej bardziej dogodnej lokalizacji (50metrów od starej placówki). Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane suplementy zapewniają zdrowe i skuteczne chudnięcie bez uczucia głodu i efektu jo-jo. Nasi specjaliści zawsze udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania oraz jasno i przejrzyście wyjaśnią zasady postępowania w trakcie kuracji. Dietetyk jest źródłem pewnej, fachowej i sprawdzonej wiedzy. Nasze Centrum Dietetyczne jako jedyne w powiecie zostało laureatem konkursu Orły Medycyny 2018 roku! Jesteśmy numerem 1 w odchudzaniu w powiecie wadowickim! Od stycznia tego roku nasi podopieczni łącznie schudli już ponad 3,5 tony zbędnych kilogramów.

Certyfikowane Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Wadowicach, przy Alei M.B. Fatimskiej 31 (50m od starej placówki). Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod nowym numerem telefonu 736 093 908 lub za pomocą formularza on-line.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00 – 21:00
Wtorek: 8:00 – 21:00
Środa: 7:00 – 20:00
Czwartek: 7:00 – 21:00
Piątek: 6:00 – 18:00
Sobota: 9:00 – 13:00 (co drugi tydzień)

(PAMIĘTAJCIE – JESTEŚMY W NOWEJ LOKALIZACJI, 50 METRÓW OD STAREJ PLACÓWKI!)

 

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, metamorfoz naszych podopiecznych oraz organizujemy prawdziwe konkursy z fantastycznymi nagrodami:

Naturhouse Wadowice – https://www.facebook.com/NaturhouseWadowice

 

 

 

 

About Author

Reklama