Burmistrz zwizytował jednostki OSP w Gminie

Coroczna wizyta w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska, odbyła się 30 lipca 2021. W rekonesansie brali udział   Burmistrz Augustyn Ormanty wraz Prezesem Zarządu MG OSP Tadeuszem Chrostkiem, oraz Komendantem MG OSP Pana Stanisławem Brózdą.

Podczas rekonesansu we wszystkich jednostkach został pozytywnie oceniony stan sprzętu pożarniczego oraz zaplecze lokalowe w postaci remiz. Jest to zasługa strażaków, którzy ofiarnie dbają o sprzęt, który służy do ratowania życia i mienia mieszkańców gminy. W czasie rozmów wielokrotnie poruszano także działanie straży w czasach pandemii, podejmowane przez druhów działania zabezpieczające, oraz szkolenia i zaangażowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, dzięki którym szkoli się i przygotowuje nowych Druhów. Strażacy poruszali także sprawy planowanych wymian wozów ratowniczo-gaśniczych i planowych modernizacji remiz.

Wizytując jednostki OSP Burmistrz Miasta przekazał druhom wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmują w ochronie życia i mienia ludzkiego, złożył  też gorące podziękowania za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.

Stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz działalność Ochotniczych Straży Pożarnej na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska należy uznać za bardzo dobrą.

Do najważniejszych działań i zajęć druhów ze wszystkich OSP w ostatnim czasie należało:

  • wznowienie szkoleń podstawowych, które zostały przerwane w 2020 roku z powodu pandemii
  • zabezpieczenie uroczystości kościelnych: Odpust Wniebowzięcia NMP, Zjazd Rodzin
  • zabezpieczanie mienia i pomoc mieszkańcom dotkniętym przez żywioły
  • pomoc i zabezpieczenie żywności dla osób objętych kwarantanną oraz pomoc w dowozie osób do punktów szczepień

Niestety w związku z pandemią, nie odbyły się planowane na ten rok zawody, zarówno te na szczeblu gminnym jak i powiatowym, a także odwołano planowany halowy turniej MDP.

Pomimo trudnej sytuacji druhowie wspierali mieszkańców poprzez liczne akcje jak dowóz mieszkańcom w kwarantannie produktów spożywczych, środków do dezynfekcji, pomoc w dowozie do placówek medycznych osób starszych. Druhowie także czynnie włączyli się w akcję walki z wirusem covid – dezynfekcja miejsc publicznych, oraz budynków użyteczności publicznej.

Stan osobowy jednostek OSP (członkowie zwyczajni. wspierający i honorowi) oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Jednostka OSP Liczba członków OSP Liczba członków MDP
Barwałd Górny 44 17
Brody 36 20
Bugaj 17
Kalwaria Zebrzydowska 40 18
Leńcze 32 21
Przytkowice 102 31
Stanisław Dolny 38 17
Zarzyce Wielkie 21
Zebrzydowice 19
Łącznie 349 124

info: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x