Bidetta czy bidet?

Przy codziennym korzystaniu z toalety zależy nam przede wszystkim na wygodzie użytkowania i na zachowaniu higieny. Łazienka oraz zastosowane w niej rozwiązania powinny być zarówno komfortowe, jak i praktyczne. Dlatego, wyposażając to często odwiedzane przez nas pomieszczenie, oprócz typowych elementów takich jak toaleta, prysznic i wanna, powinniśmy także zastanowić się nad wyborem opcji pozwalającej zachować higienę przy każdorazowym użytkowaniu. Jedną z najlepszych będzie zakup baterii bidetta czasem zwaną shutt off.

Co to jest, czyli zastosowanie bidetty

Bidetta to bateria połączona z wężem i słuchawką natryskową. Sprzęt montowany jest zazwyczaj w pobliżu sedesu. Bateria bidetta umożliwia natychmiastowe odświeżenie po skorzystaniu z toalety. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy pociągnąć za uchwyt i dostosować strumień wody. Po skończonej czynności zakręcić wodę, czyli dokładanie tak jak w przypadku korzystania ze zwykłego kranu. Zestaw składający się z baterii, słuchawki oraz węża może być montowany także w innych miejscach łazienki, np. nad bidetem, przy wannie oraz w kabinach natryskowych. Zastosowanie sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

Bidetta czy bidet?

Opinie są podzielone. Zarówno bidetta, jak i bidet pomagają nam dbać o higienę. Są jednak przypadki, w których bateria bidetta okaże się wygodniejszym rozwiązaniem. Pierwszą kwestią będzie zdecydowanie metraż łazienki. Instalacja bidetu wymaga niemal takiej samej przestrzeni, co montaż toalety. Dlatego w mniejszych łazienkach to bidetta sprawdzi się znacznie lepiej, ponieważ zajmuje miejsce wyłącznie na ścianie. Ponadto, decydując się na bidet, musimy mieć na uwadze skomplikowany montaż armatury, uwzględniając jego położenie w przestrzeni łazienkowej oraz instalację miski bidetowej. W przypadku bidetty proces jest znacznie prostszy. Pozostaje także kwestia komfortu, i tutaj każdy z nas powinien zdecydować co będzie wygodniejsze. Bidetta nie wymaga zmiany położenia ciała i umożliwia mycie od razu po skorzystaniu z toalety. Dodatkowo, wybierając odpowiedni model, możemy być pewni, że żadna awaria nie dotknie naszej armatury, a woda nie zacznie skapywać na posadzkę podłogową.

Wiele zastosowań

Bateria bidetta, oprócz oczywistej dbałości o higienę, może usprawnić wiele innych czynności domowych. Dobrze sprawdzi się w przypadku czyszczenia podłóg, ponieważ za pomocą słuchawki w wygodny sposób napełnimy wiadro wodą, bez konieczności umieszczania go pod prysznicem lub w wannie. Poza tym, jeżeli bidetta znajduje się blisko umywalki, może umożliwić nam sprawne umycie włosów, dzięki czemu nie musimy wchodzić pod prysznic, ani do wanny o co bardzo często pytają klienci.

Dobry model

Wśród wad rozwiązania najczęściej wskazuje się mały wybór modeli baterii. Dlatego tym bardziej warto zapoznać się z szeroką ofertą baterii bidetta, włoskiej marki Fiore . Dystrybucja przez firmę MADIX z Wadowic, która już od ponad 30 lat zajmuje się armaturą łazienkową na polskim rynku.

Spośród dostępnych opcji możemy wybrać dwa warianty, słuchawkę okrągłą lub kwadratową, w zależności od własnych preferencji. Oprócz tego mamy dostęp do trzech wersji kolorystycznych: chrom, czarny mat i biały mat. Dzięki temu będziemy mogli dopasować bidettę do pozostałych elementów armatury łazienkowej, tworząc spójną kompozycję. Dodatkowo montaż podtynkowy pozwala na całkowite zakrycie instalacji. Bidetta będzie wyglądać estetycznie i, w zależności od wybranego materiału oraz koloru, współgrać stylistycznie z resztą wnętrza.

 

2 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x