Będzie remont drogi gminnej w Zarzycach Wielkich

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg będzie możliwa gruntowana przebudowa drogi gminnej w Zarzycach Wielkich. Na ten cel samorząd gminny pozyskał dotację w wysokości 3 mln 402 zł co będzie stanowiło 75 % planowanych kosztów. Warto dodać, że wspomniana droga jest najważniejszym odcinkiem drogowym w tej miejscowości.

Dzięki wykonanej przebudowie droga stanie się bardziej bezpieczna, zostanie poszerzona, wybudowany zostanie także chodnik, pojawią się również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowa obejmie blisko 1,5 km odcinek drogi.

Na briefingu prasowym wojewoda Łukasz Kmita – wraz z posłem Krzysztofem Kozikiem, wicemarszałkiem województwa małopolskiego Łukaszem Smółką, burmistrzem Trzebini Jarosławem Okoczukiem oraz wójtem gminy Spytkowice Mariuszem Krystianem – przedstawili wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok dla Małopolski.

Przebudowa drogi gminnej w Zarzycach Wielkich wpisuje się w strategię inwestycyjną Gminy, zmierzającą do odnowy infrastruktury drogowej na terenie całej gminy. Ostatnie remonty gminnych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miały miejsce w Przytkowicach, Stanisławiu Dolnym i Zebrzydowicach.

Chcę przekazać podziękowania dla Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, Dyrektorowi Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa Sławomira Dyla oraz Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego i Radnego Rady Miejskiej Marcina Zadory oraz referatowi drogownictwa za pomoc w uzyskaniu środków na remont i przebudowę dróg – mówił Burmistrz Augustyn Ormanty

W ramach podziału środków na 2023 rok z Rządowego Funduszowi Rozwoju Dróg – z listy podstawowej – w Małopolsce dofinansowanie otrzymało 125 zadań gminnych i 44 zadania powiatowe. Kwota ponad 87,8 mln zł trafi do powiatów, zaś prawie 104 mln zł do gmin.  Łącznie daje to blisko 191,7 mln zł.

W ramach naboru na rok 2022 do Małopolski trafi pula prawie 203 mln zł na realizację 180 zadań, co da prawie 272 km zmodernizowanych dróg!

Kolejny raz środki rządowe zmienią naszą Małą Ojczyznę. Tym razem wyremontujemy do końca roku drogi i mosty w naszym powiecie za łączną kwotę 8 milionów złotych. Cieszy, że wśród zadań, które otrzymały dofinansowanie jest droga w Zarzycach Wielkich – mówił poseł Filip Kaczyński

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

 

materiał Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x