Andrzejkowy recital Laury Łącz w Wadowicach

Tegoroczne Andrzejki w WCK będą miały niecodzienną odsłonę. We wtorek, 30 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej WCK wystąpi Laura Łącz – aktorka, piosenkarka i reżyserka. Szerszej publiczności znana z roli Gabrieli Wilczyńskiej w serialu „Klan”.

Warszawska artystka przyjedzie do Wadowic z kameralnym recitalem muzycznym pt. “Między mną a tobą”, inspirowanym  twórczością Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima i K.I. Gałczyńskiego. Publiczność będzie miała okazję posłuchać poezji z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz utworów autorskich artystki. Tytuł recitalu został zaczerpnięty z wiersza Bolesława Leśmiana.

Biogram:
Laura Łącz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów, a także w wielu filmach fabularnych i serialach. Od 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan. Wykłada naukę o wierszu w Wyższej Szkole Managerskiej, ul. Kawęczyńska 36, na wydziale aktorskim.

Wydała też własne tomy bajek i wierszy m.in.: „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”. „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży” oraz cykl „Klara, królewna baletnica”. W październiku 2020 r.  wydała opowieści dla dzieci i  dorosłych pt. “Chłopak z suchą głową“.

 Bilety: 20 zł dla studentów WUTW30 zł dla osób spoza WUTW – do nabycia w sekretariacie WCK lub przez stronę: www.wck.wadowice.pl

Źródła:

https://pl.aleteia.org/2017/12/24/kiedys-swiat-byl-zupelnie-inny-wywiad-z-laura-lacz/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Laura_%C5%81%C4%85cz

https://www.instagram.com/lauralacz_official/?hl=pl

https://zyciorysy.info/laura-lacz/

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x