Agata Serwin z Przytkowic będzie walczyć o Eurowizję

Nasza krajanka trzynastoletnia Agata Serwin z Przytkowic 13 września wygrała drugi odcinek „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”. W show przygotowanym przez Telewizję Polską występowało siedem uczestniczek. Jurorzy w składzie Cleo, Gromee i Michał Wiśniewski uznali, że właśnie najlepsza była Agata Serwin z Przytkowic. 27 września czeka nas finałowy odcinek, w którym dowiemy się, czy Agata będzie reprezentować Polskę w Eurowizji Junior (która będzie po raz drugi z rzędu odbywała się w Polsce). Przypomnijmy, ze przed rokiem do finału „Szansy na sukces” awansowała Gabrysia Katzer z Brodów. 

Nasza krajanka trzynastoletnia Agata Serwin z Przytkowic 13 września wygrała drugi odcinek „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”. W show przygotowanym przez Telewizję Polską występowało siedem uczestniczek. Jurorzy w składzie Cleo, Gromee i Michał Wiśniewski uznali, że właśnie najlepsza była Agata Serwin z Przytkowic. 27 września czeka nas finałowy odcinek, w którym dowiemy się, czy Agata będzie reprezentować Polskę w Eurowizji Junior (która będzie po raz drugi z rzędu odbywała się w Polsce). Przypomnijmy, ze przed rokiem do finału „Szansy na sukces” awansowała Gabrysia Katzer ze Stanisławia Dolnego. 

cof_soft

Agata Serwin w czerwcu 2020 roku ukończyła Szkole Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z wyróżnieniem. Uczęszczała do klasy skrzypiec Pana dr Błażeja Kociuban. Jest w tej chwili uczennica 7 klasy szkoły podstawowej w Przytkowicach. Jej pasja jest śpiew, a także malarstwo. W 2019 roku wygrała konkurs TALENTY na etapie gminnym, co pozwoliło jej startować w konkursie TALENTY na etapie powiatowym. Tam została nominowana do reprezentowania powiatu na konkursie Talenty Małopolski, które niestety się nie odbyły z powodu pandemii. W ubiegłym roku w duecie skrzypcowym z Franciszkiem Wolakiem zdobyła Grand Prix w XXVI Ogólnopolskim Bystrzyckim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x