Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Uczniowski Klub Sportowy Sokolik serdecznie zaprasza na piąty bieg charytatywny na Golgotę. Jest to charytatywne przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc Tosi. Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie cegiełki w postaci numeru startowego. Współorganizatorami biegu są: OSP Przytkowice i OSP Kalwaria Zebrzydowska, Zakon Szpitalny św. Jana Bożego (Bonifratrzy) i grupa Asertywne.

Tosia Uwer, mieszkanka Przytkowic urodziła się w 28 tygodniu ciąży z wagą 800 g. Przez pierwsze dwa miesiące dzielnie walczyła o życie pod respiratorem. Niestety długotrwałe leczenie mające na celu ratowanie jej życia uszkodziło wątrobę do tego stopnia, że jedynym ratunkiem dla Tosi okazał się przeszczep wątroby. Od września przebywała na Oddziale Intensywnej Terapii w Centrum Zdrowia Dziecka walcząc o życie po raz drugi. 16 października 2018 r. Zespół Transplantologiczny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeprowadził rodzinny przeszczep wątroby, który trwał 12 godzin. Tosia do 18 roku życia będzie musiała przyjmować drogie leki oraz odbyć kosztowną rehabilitacja, która pozwoli jej na prawidłowy rozwój.

Impreza odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2019 roku (sobota) w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Start: Parking przy Klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej

Meta: Wzgórze Ukrzyżowania na Dróżkach Kalwaryjskich

Program Zawodów:

10.00 – 11.30 –  zapisy i wydawanie numerów startowych

11.30 – 12.00 –  Msza Św. w intencji Tosi w Kaplicy Św. Rafała

12.30 – start wspólny wszystkich konkurencji

14.15 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na parkingu przy Klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 27.04.2019 r., w godzinach od 10.00 do 15.00

Pierwszych 5 uczestników każdej kategorii (kobiety i mężczyźni), którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowy medal. 

Zwycięzcy w konkurencjach generalnych od I do III miejsca otrzymają pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.

 

Każda osoba, która ukończy bieg w przewidzianym limicie czasowym, zostanie uczestnikiem KONKURSU w którym zostaną rozdane nagrody rzeczowe. Uczestnik biegu może otrzymać tylko jedną nagrodę w konkursie. Aby otrzymać nagrodę należy uczestniczyć osobiście podczas trwania konkursu. Każdy uczestnik, który ukończy bieg, będzie miał równe szanse na otrzymanie nagrody. Konkurs rozpocznie się po ukończeniu biegu przez uczestników wszystkich konkurencji. W tegorocznej edycji Biegu Charytatywnego na Golgotę nagrodą główną będzie rower ufundowany przez firmę Kamax.

Sponsorami biegu są: Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Kalwarii Zebrzydowskiej, Ballsern, Never Average, Maspex, Lajkonik, Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Enrgy Landia, Kamax.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x